Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dohromady se dali v hospodě, teď slušně prosperují

Členkou Clubu Ducha Sportovního je i úřadující Miss Golf Markéta Dvořáková. | foto: Martin Kabát

13 2010
Klub "bez vlastní hroudy hlíny", jak ho malebně nazvali sami zakladatelé, byl a vlastně stále je průkopníkem "jiného" způsobu, jak začít s touto hrou. Club Ducha Sportovního sice nemá svoje hřiště, zato má už zhruba 750 členů.

Jak dobrá česká tradice velí, nápad vznikl v hospodě a současný prezident Michael Fridrich to sám připomíná s vědoucím úsměvem: "Myšlenka se mi líbila." Tou myšlenkou bylo, nabídnout členovi jednoho klubu víc hřišť bez placení denních poplatků.

Když v roce 2007 přišel, dva roky po registraci u České golfové federace měl klub 170 členů a dohodu s několika resorty. Letos si lze vybírat mezi dvaceti hřišti.

kde hrají členové CDS

Albatross, Benátky, Beřovice, Cihelny, Darovanský Dvůr, Dýšina, Hluboká nad Vltavou, Ještěd, Karlštejn, Konopiště, Kunětická Hora, Malevil, Mladá Boleslav, Mstětice, Nová Amerika, Poděbrady, Stará Boleslav, Terezín (Kotlina), Ypsilon, Zbraslav.

Bude růst pokračovat donekonečna? "To ne, nabízíme svým členům jen hřiště kolem Prahy, nebo v takové vzdálenosti, kam má smysl jet. Ve chvíli, kdy počet přeleze určitou hranici, buď to stopneme, nebo musíme najít další hrací místa," nastiňuje Fridrich.

Zatím ale klub nové členy přijímá, včetně juniorů a dětí, jimž poskytuje výrazné slevy. Dospělé hráče neláká nejnižší cenou, ale nabídkou střídat různá hřiště a možnost hrát často, třeba dvakrát týdně.

Místo jednorázového vstupního poplatku do klubu s jedním hřištěm a následného placení ročních příspěvků se hráč do Clubu Ducha Sportovního hlásí vždy na rok.

Nováček za základní cenu 25 tisíc korun. "Lidé mi říkají, že za dva až tři měsíce mají svůj poplatek vyhraný," říká prezident.Jednotlivá hřiště poskytují různé počty hracích míst denně, od čtyř až po neomezené přihlašování, dokud je místo. Členové CDS si rezervují flighty přes portál teetime.cz.

členské poplatky CDS

(v korunách)

Dospělí - noví členové                                                                25 000 Dospělí - ostatní                                                                         23 000
Spojené členství (CDS + Erbia)                                                  26 000
Junioři do 21 let                                                                          15 000
Děti do 12 let                                                                               10 000
Dospělý + junior                                                                          35 000
Dva dospělí + dva junioři                                                             65 000

Jsou tu samozřejmě i bonusy v podobě pojištění golfových aktivit, vstupu do letištních salonků a různých slev. "Kdo k nám přijde, může si vyzkoušet členství jen na rok, ale většina zůstává," dokládá Fridrich životaschopnost modelu, který v českém prostředí už začínají zkoušet i jiné spolky a sdružení.

Clubu Ducha Sportovního ale patří nejen průkopnický punc, vzorem může být i formulacemi svých pravidel. Stanete-li se členy, například se dozvíte, že při jejich porušení "bude s vámi jednáno o nutnosti respektovat je". Hezky řečeno, vždyť golf je (většinou) hra v rukavičkách.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze