Klára Rosenbaumová (v bílém) z Hradce Králové se snaží protlačit obranou USK

Klára Rosenbaumová (v bílém) z Hradce Králové se snaží protlačit obranou USK Praha ve složení (zleva), Kateřina Bartoňová, DeLisha Miltonová-Jonesová a Petra Kulichová. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Dobrý doskok. To je klíč hradeckých basketbalistek na VŠ Praha

• 0
Hradecké basketbalistky se po utrápeném startu plíží k pozicím zaručujícím zápasy v elitní nadstavbové skupině. A sobotní domácí vítězství proti VŠ Praha (hraje se od 16.00) by ji dost přiblížilo.

Jak letos konečně dosáhnout úspěchu proti VŠ Praha? Na tuto otázku existuje velice snadná odpověď. Basketbalistkám Sokola Hradce Králové postačí sáhnout do paměti po výkonech z posledních šesti zápasů Ženské basketbalové ligy, kdy ohromně vylepšily své doskakování a urvaly pro sebe pět výher.

Pokud by něco podobného zopakovaly i v sobotu na domácí palubovce, mají velkou pravděpodobnost, že vítězství je ani tentokrát nemine.

"Už v Praze jsme odehrály velice dobrý první poločas, ale pak nás právě soupeř porazil pod košem. Výrazně nás přeskákal a pivotka Reisingerová nastřílela přes třicet bodů," vybavuje si trenérka Sokola Hradce Králové Romana Ptáčková porážku z Prahy 74:85.

Přitom Hradečanky tehdy ve čtvrtém kole měly body nadosah. Alespoň po dobře sehraném prvním poločase. Obstojně ho zvládly i střelecky a vedly po dvaceti minutách o tři body 44:41. "Hlavním úkolem je nyní zvládnout mnohem lépe podkošové souboje," burcuje Ptáčková své svěřenky.

Vysokoškolačky v této sezoně po předchozích letech strádání patří k tomu lepšímu, co domácí ženský basket nabízí. Jenže i tehdy zraněními a nemocemi sužovaný Hradec je dokázal potrápit.

Jak to může vypadat při vylepšené a agresivnější činnosti právě pod obroučkou? "Doufám, že domácí zápas odehrajeme od začátku do konce v dobrém nasazení s dobrým výkonem. Pokud to splníme, máme velkou šanci vyhrát," věří trenérka Sokolek.

"Já si opravdu myslím, že jsme šli nahoru a právě tenhle zápas to má dokázat. Anebo nám nastaví zrcadlo, protože VŠ má v kádru dvě špičkové pivotmanky Reisingerovou a Mirčevovou," zamýšlela se Ptáčková.

Baterie pivotek ovšem oproti soupeřkám domácí trenérku trápí nejvíc. "Pořád nemáme zdravou Pochobradskou a Bára Věchtová znovu laboruje s nedávno zraněným kotníkem," mrzí ji ztráty důležitých hráček.

Tíha odpovědnosti bude ležet znovu jen na Michale Hartigové. Ale jak i Ptáčková říká, síly bude třeba rozložit. "Celých 40 minut asi hrát nebude," tuší.

Přesto se Hradečankám případným vítězstvím nad Pražankami může otevřít konečně cesta do lepší poloviny ligové tabulky.