Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Do růžové proti rakovině, zaveleli golfisté na Colonialu

Růžový komentátorský panter David Feherty | foto: Reuters

31 2009
V sobotu PGA Tour zavelela heslo "Pink Out". Vyzvala hráče, pořadatele a diváky na hiřšti ve Fort Worthu, aby růžovou barvou podpořili boj proti rakovině prsu.

Většina hráčů na Colonial Invitational se v sobotním kole oblékla do růžové barvy na podporu boje proti rakovině prsu. Ta byla v minulém týdnu zjištěna u manželky Phila Mickelsona Amy.

Růžoví nebyli jen hráči, ale i pořadatelé, značná část publika a také například komentátor David Feherty. Ten měl růžové snad vše, co lze mít - čepici, sluneční brýle, tričko, kalhoty, boty, mikrofon a dokonce si i obarvil vousy.

Děkujeme všem, vzkazují Mickelsonovi

"Myslím, že to je skvělý nápad," uvedl Steve Marino, který prý nikdy předtím neměl na hřišti růžové tričko. A dařilo se mu - v sobotu zahrál -8 a vyhoupl se na druhé místo a ztrácí dvě rány na vedoucího Tima Clarka.

"Těch několik dnů od doby, co jsme se diagnózu dozvěděli, bylo opravdu těžkých. Ale když jsme viděli ty záběry, všude růžovou barvu a stužky, tak se v nás probudil nepopsatelný pocit," uvedla Amy Mickelsonová. "Všem děkujeme za podporu, kterou vyjádřili 200 tisícům ženám, které touto nemocí trpí," dodala. 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze