Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Do cíle jsme auto dotlačili, vzpomíná Fišer

14 2006
Mladá Boleslav - Padesátka. Rychlost, kterou po zavedení bodového systému ctí ve městě většina motoristů. Teď ji dodržují i soutěžní piloti, alespoň v tréninkových jízdách na Rallye Bohemia. A dokonce všude. "Je to pohroma. Nestíháme vůbec přejíždět mezi erzetami," postěžoval si během tréninku toužimský pilot Miroslav Fišer.

Nad dodržováním rychlostího limitu bdí v tréninkových autech kontrolní zařízení GPS. Pořadatelé opatření hájí. "Bezpečné to není, spíš naopak," kontroval Fišer.

Při tak nízké rychlosti bude pro posádky obtížné rozeznat, jak se bude auto chovat v mnohem větších rychlostech v samotné soutěži. "Nemáme to pod kontrolou. Kdybychom tak mohli jet alespoň sedmdesát. Takhle to nemáme pod kontrolou," povzdychl si pilot.

Nebezpečná může být podle Fišera i nedostačná znalost trati. Místo plánovaných třech projetí si totiž většina posádek vyzkoušela rychlostní zkoušky jen dvakrát. "Byli jsme rozděleni na dvě půlky. Každá trénovala jinde. I tak ale rozpis nestíhali," vysvětloval Fišer.

Posádka stáje PAMK Klatovy si erzetami třikrát projela. "Ale bez jídla a přestávek," dodal Fišer.

Přes dvě stě kilometrů dlouhá soutěž pořádně prověří i vozy soutěžních posádek. "V Pačejově nám praskl unašeč padesát metrů před cílem. Auto jsme museli do cíle dotlačit," popsal pilot z Toužimi neuvěřitelnou smůlu ze sprintu.

Klatovský tým před ‚bohemkou‘ na svém golfu unašeč vyměnil. "Nová je i spojka a další základní věci, které často odchází," dodal Fišer.

Auto je teď podle něj připravené. "Jestli se nám ale něco podobného jako v Pačejově stane znovu, to opravdu nevím," smál se.

S pouhým dojetím do cíle se ale nespokojí. "Ještě lepší bude dobře se umístit."

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze