Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Do čela golfového Scottish Open se skvělým výkonem vyšvihl Retief Goosen

Retief Goosen zahrál ve čtvrtek 63 ran a jen o jeden úder zaostal za rekordem hřiště, který v roce 1997 stanovil on sám | foto: Reuters

10 2009
Generálka na British Open má za sebou svou polovinu. Po ní je v čele leaderboardu Scottish Open Jihoafričan Retief Goosen.

Retief Goosen předvedl v pátek opravdu vynikající kolo. K jeho 63 ranám se nepodařilo nikomu kromě Martina Kaymera a Olivera Wilsona (oba 65) ani přiblížit. Jihoafričan díky tomuto výkonu poskočil z děleného sedmnáctého místa přímo do čela turnaje, kde má náskok dvou ran na AUstralan Adama Scotta.

Goosen v pátek zahrál na hřišti v Loch Lomond jediné bogey, zato zapisoval sedm birdie a dokonce i jeden eagle.

Vyhořel po úvodním kole druhý Greame Storm. Angličan zahrál 77 ran (+5) a propadl se na dělené 51 místo. Pět ran nad pak byl vůbec nejhorší páteční výsledek z hráčů, kteří prošli cutem.

Westwood zabral a posunul se o 85 míst, Wilson dokonce o 99

Z neúspěšného prvního kola se naopak dokázal otřepat Lee Westwood. Angličan, který po druhém místě na Frech Open nastoupil ve Skotsku s infekcí v krku, zahrál 66 ran (-5) a se skóre -3 poskočil z dělené 112. příčky na sedmadvacátou.

Největší skok dne zaznamenal Angličan Oliver Wilson, který díky již zmíněným 65 ranám (-6) poskočil o 99 míst a dělí se s Westwoodem o 27. příčku.

Cutem, který byl stanoven na paru, nakonec prošel i "domácí" veterán Colin Montgomerie.

Do víkendových bojů se naopak neprobojovali například Robert Allenby, Sir Nick Faldo, John Daly, Jeev Milkha Singh, Sandy Lyle či Rory Sabbatini.

Scottish Open je generálkou před slavným majorem British Open, který se příští týden koná ve skotském Turnberry.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze