Trutnov - Strakonice

Trutnov - Strakonice | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Do Brna si jedeme pro bronz, říkají basketbalistky Trutnova

• 0
Už šestkrát v této sezoně basketbalistky Kary Trutnov soupeřky z Valosunu Brno porazily, neprohrály ani jednou. A pokud se jim to dnes podaří posedmé, budou moci slavit - případná výhra by Kaře zajistila zisk bronzových medailí. V prvním zápase série o třetí místo totiž Kara své brněnské soupeřky porazila 81:69, série o bronz se hraje na dvě výhry.

"Naším jasným cílem je ukončit sérii a získat medaili, i když víme, že to nebude vůbec jednoduché utkání," uvedl trenér trutnovského týmu Martin Petrovický, "jsme favorit a s cílem to potvrdit do Brna jedeme."

Kara se v této sezoně dokázala s Valosunem vždy vypořádat hlavně proto, že lépe zvládala druhé poločasy.

Naposledy to předvedla v neděli, kdy ještě po třetí čtvrtině prohrávala o čtyři body. Ale nakonec šla z palubovky s poměrně výraznou dvanáctibodovou výhrou.

"Velice vyrovnané utkání jsme dokázali vyhrát zlepšenou obranou, také jsme se uvolnili v útoku, což se nám předtím tolik nedařilo," vysvětloval Petrovický.

Dnešní druhé utkání série o třetí místo mezi Valosunem Brno a Karou Trutnov začne v 17.30.