Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dlouhán Kotrch vyléčil rameno a zvolil Duklu

Tomáš Kotrch | foto: Ota BartovskýMF DNES

19 2009
Více než dvoumetrového blokaře Tomáše Kotrcha získali před časem volejbalisté Dukly Liberec. Zkušený hráč, který přišel z Opavy, jež letos extraligu hrát nebude, se tak stal nejvyšším mužem kádru Severočechů.

"Zatím teprve doháním po operaci ramene fyzičku, ale je to čím dál lepší. Útok na medailové pozice je tady jasný. Věřím, že s Duklou vylepšíme loňskou sezonu, v níž skončila až pátá," tvrdí 27letý liberecký volejbalista Tomáš Kotrch.

Co rozhodlo pro Liberec?
Byly ještě nějaké nabídky z ligy a nakonec jsme se dohodli na podmínkách na Dukle. Dlouho jsem váhal, jestli vůbec s někým podepíšu smlouvu, protože jsem hned po uplynulé sezoně šel na operaci s ramenem, tak jsem vlastně čekal, jak se to bude spravovat a jestli budu schopný hrát nebo ne. Všechno se proto pozdržovalo a hlavně kvůli tomu jsem nešel do zahraničí.

Jak to tedy vypadá s ramenem teď?
Jsem zdravý, ale nejdříve budu muset pořádně naposilovat a úplně naplno hrát volejbal ještě nemůžu.

Naskočil jste do poloviny kondičního soustředění Dukly v Harrachově. Jaké to pro vás bylo po takové pauze?
No, ten první týden byl krušný, ale teď už to jde. Předtím jsem nedělal skoro nic. Jezdil jsem na kole a tak, volejbal jsem čtyři měsíce neviděl.

Do Liberce jste přišel z Opavy, která právě Duklu vloni překvapivě vyřadila už ve čtvrtfinále. Nevyčítají vám to noví spoluhráči?
Myslím, že taková hláška vůbec nepadla. Takhle se to nebere.

Co se vlastně stalo s Opavou?
Prostě letos v extralize není, údajně z finančních důvodů.

A vy byste zůstal, kdyby se tam hrálo normálně dál?
Smlouvy končily, i mně, ale v podstatě jsme všichni, co jsme tam hráli, byli ústně domluvení na další sezonu. Vedení usilovalo, aby se tým udržel, ještě jsme posílili o jednoho smečaře, ale najednou nebylo nic.

Bylo to pro vás velké zklamání?
Od tohoto angažmá jsem si sliboval docela dost, škoda. Věřil jsem tomu, že kdyby se v Opavě ten tým udržel, že by mohl dosáhnout ještě na víc než na loňské čtvrté místo.

Tyto ambice bude mít letos určitě Liberec, který naopak v minulé sezoně v extralize zklamal a skončil až pátý.
Také to tak beru. Tým na to má, výborně byl složený i vloni. V té sérii s námi byly hodně vyrovnané zápasy, možná měla Dukla trochu smůly. Ne, že bychom je přejeli, klidně to mohlo dopadnout opačně.

Hrál jste někdy v jednom mužstvu s někým ze současného Liberce?
Asi před pěti lety s liberem Ticháčkem na Kladně, ovšem v té době hrál smečaře. Ale to nebylo dnešní Kladno, tehdy tam přešel Perštejn. Jinak byli všichni po celou dobu mého působení v extralize protihráči, takže to bude pro mě nové.

Pro nového blokaře bývá vždy nejtěžší souhra s nahrávačem pro útoky středem. Myslíte, že jedna letní příprava a navíc necelá, bude stačit?
To ano, ale já ještě nejsem ve fázi, abych mohl řešit nějakou souhru. Hlavně musím být schopný pořádnou ránou smečovat. Pak přijde na řadu to další.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze