Etapu ovládl Lucenko. Contador předjel Frooma, ten udržel červený dres

Nastoupil tři kilometry před cílem a odpáral svého posledního soupeře: Rakušana Marca Hallera z Kaťuši. K poutnímu valencijskému místu Ermita de Santa Lucía pak Kazach Alexej Lucenko vystoupal zcela osamocen, o 42 sekund dříve před svým nejbližším pronásledovatelem. V tyrkysovém dresu Astany si dojel pro vítězství v páté, kopcovité etapě Vuelty.

O32l12i35n 58K55a20d52l56e56c 3489526571988

Nápad Libora Pordy je přece jen sranda, i on ví, že tohle je závod. V závodě vyhrávají nejrychlejší. Kdo je nejrychlejší, ukazuje objektivně čas. Ne body, není to krasobruslení.

M69a11r67t72i91n 42Č10a66r47n24e82c46k11ý 2395744409345

Froome vypadá sakra dobře. Otázka je, jestli vydrží až do konce.

0/0
24.8.2017 11:05

L41i39b20o52r 72P62o19r58d54a 8197552464388

Samože pravidly to dáno není, ale možná by bylo pro všechny zajímavější, kdyby etapy vyhrávali jezdci na celkové. Závod by nebyl tak provázán taktikou a více by se závodilo a je úplně jednoduché, jak toho dosáhnout. Koneckonců už to bylo i na TdF, prostě by dojezd do cíle byl obodován, klidně odděleně od ostatních bodovacích soutěží, čas by byl brán až na druhém místě. Např. prvních padesát v cíli by získalo body 100, 90, 85.....2,1. Ty by byl asi jinej šrumec!!!;-D

+3/−2
24.8.2017 7:54

M20i96c36h82a55l 88M75i59l25l98e83r 9626832899522

zavody, kde rozhoduje pohyb, se zasadne zavodi na cas.

O28l81i86n 62K37a37d27l56e63c 3559506981798

I formule jezdí jasně na čas. Vyhrává nejrychlejší!

+1/0
24.8.2017 12:58

M18i42c54h56a67l 81M19i65l12l98e62r 9126222719802

odeslal jsem to predcasne.

Kdyby se jezdilo pouze na body podle poradi v etape, nastala by nebezpecna situace v cili kazde rovinnate "spurterske " etapy, protoze jezdci v GC kategorii by se museli rvat o poradi se spurtery a sveym pomalejsim finisem se jim pletli pod kola.

Duvod, proc byla zavedena ochranna zona 3 km pred cilem je prave ten, aby se zmensilo mnozstvi kolizi a zraneni, kdyz se GC jezdci museli tlacit dopredu mezi spurtery, aby neprisli o cas v pripade padu uprostred pelotonu v zaverecne fazi dojezdu.

Vrchari by tim byli znacne biti pri dojezdech do kopce, protoze bodovy rozdil treba 8. mista se ztratou 5 minut za vitezem etapy nebo 12. mista se ztratou 10 minut by byl jen par bodu.

+1/0
24.8.2017 8:30

L89i25b74o63r 79P56o77r38d45a 8557352654438

Povídám, že by to by šrumec, aspoň by se ukázalo, kdo je chlap a kdo sra..., prostě by to nebylo zadarmo a trochu by se muselo navýšit lékařské zabezpečení, no a co?! Obecenstvo chce odjakživa vidět krev!! Ale je to bohužel jen čistá teorie. Na roadcycling.cz si taky zateoretizovali, kdyby se jela třeba TdF ryze s klasikářskými etapami.;-D

0/0
24.8.2017 8:45

M87i97c15h55a75l 43M90i21l81l47e38r 9966352169282

pro tebe mozna sranda videt pady a krev, ale pro cyklisty jsou zavody obzivou a pady jsou vzdy hrozbou konce kariery.

NORMALNI divaci se take nevyzivaji na padech a masovych karambolech. Chteji videt zavod, kde vyhraje nejrychlejsi, nejchytrejsi, nejsilnejsi svym talentem, ne kvuli padu a zraneni souperu.

Ono staci kdyz diky nedbalosti poradatelu se nekdo osklive vymlati a pak je otazka zda se vubec vrati k zavodeni na spickove urovni.

Ty bys tohle chtel zavest jako normalku v ramci zvyseni atraktivnosti zavodu, protoze normalni silnicni cyklistika te nudi???

Rv

+3/0
24.8.2017 8:56

L29i83b49o65r 55P37o41r88d90a 8707512124798

Ale já nejsem žádnej saďouš, je to jen čistá teorie. Ber to s nadledem, nebuď takovej suchar. Kdyby ty závody byly zas tak zajímavé, tak tady teď neplácáme o takových hovězích nápadech!!;-D

0/0
24.8.2017 9:14

L95i97b30o12r 48P30o67r96d53a 8867682304598

A mimochodem: neznám žádnou takovou statistiku, ale klidně bych se vsadil, že pády v cyklistice májí mnohonásobnější shlédnutí třeba na youtube než vítězné dojezdy etap. Ale já se na ně rozhodně znovu nedívám, teda na ty pády, na dojezdy jo, protože vítězné dojezdy Petra Sagana jsou většinou hodně impozantní.;-D

0/0
24.8.2017 9:18

M98a51r86t77i38n 72R37o57t54t95e89r 2785382129987

No a co jako? Včem je jezdec do hor lepší než spurtér? Kdyby bylo spurterských etap stejně jako horských a středně kopcovitých, bylo by to fér.

+1/0

M16a43r13t72i62n 94Č23a60r45n88e75c67k18ý 2745424249285

A k čemu by ty sprinterské etapy byly? Vždy%t se v nich nic neděje. Pořád stejný scénář. Ujede skupina, získá náskok 6-7 minut, peloton zrychlí, dva kiláky před cílem skupinu pohltí a vyhraje jeden z cca 5-10 lidí. 6 hodin dřiny, kde stačí divákovi se podívat na posledních 5 minut.

M76a83r32i52á57n 87J53o46s88e28f37í94k 1143191727518

To by teda byl šrumec. Ve čtvrté etapě všichni závodníci na celkové pořadí v nemocnici, při každém dojezdu hromadný pád. Každý nepotřebuje nutně vidět krev. Cyklistika je o taktice, stejně jako spousta dalších sportů. Tak to prostě je. Je to víc na sobě nezávislých závodů a prolinajících se zájmů v jednom. Nevím proč má tolik lidí potřebu pořád něco měnit......

0/−1
24.8.2017 16:01

L54i17b54o34r 28P18o92r68d17a 8787552194918

To má zase vyhrát tragéd, co neumí vyhrát ani jednu etapu?! To už je fakt krize!!

+1/−13
24.8.2017 0:28

M42i60l39a93n 32N34ě28m29e88c 1425160266596

Jestli se dotyčnému tragédovi borci, co vyhrávají etapy, v součtu tří týdnů nevyrovnají, tak co by to nevyhrál?

+6/0
24.8.2017 0:33

M94i76c39h42a38l 42M56i55l62l19e37r 9956312839252

je nekde v pravidlech GC ze jenom ten, kdo vyhrava etapy smi vyhrat cely 3 tydenni zavod?

+1/0
24.8.2017 3:09

M25i73c12h77a61l 13M38i88l42l72e78r 9906522619222

a obdobne, MUSI byt vitez zeleneho trikotu ten, kdo ma nejvic etapovych vitezstvi a ne ten, kdo behem GT nasbira nejvic bodu i s minimalnim - nebo take zadnym- etapovym vitezstvim?

+1/0
24.8.2017 4:09

L10i38b73o33r 40P63o35r77d45a 8987632384328

Taky bych netvrdil, že je to bůhvíjak zajímavá soutěž. Ale taky jednoduchá pomoc. Za první místo 100 bodů, za druhé 50, 35, 25....a ono by se to srovnalo. S tím už by měl problémy i Sagan, ale asi jen malé.