Potlesk bude patřit všem. Atletiku čeká v Londýně hlasitý svátek

V tuze britském počasí startuje mistrovství světa atletů – akce, která k Londýnu sedí jako červené autobusy. Všichni sportovci vyhlížejí publikum, které se tak předvedlo při olympiádě před pěti lety.

M80i45c48h27a45l 68M19i15l98l78e61r 9226272699592

Ohledně návštěvnosti: olympijský stadion v Sydney měl kapacitu 110 tisíc diváků, o 30 tisíc víc než Londýn. Po hrách byl zmenšen na 80 tisíc.

Ve večer, když si ve finále 400m běžela pro zlatou domácí favoritka Cathy Freeman, byl stadion naplněn do své kapacity 110 tisíc.

Byl ale hodně plný i při ranních soutěžích ... 80 tisíc prodaných vstupenekkazdodenne i jen na rozběhy a kvalifikační soutěže.

M11i24c62h59a76l 73M81i43l47l45e67r 9116162839522

Padne prach až tu návštěvnost ze Sydney někdo překoná. Prozatím se nepodařilo ani Londýnu.

Mimochodem, na atletiku při Hrách Conmonwealthu v Melbourne 2006 chodilo každý večer 78 - 82 000 diváků.

0/0
4.8.2017 15:03

J55a92k96u34b 31P92e50t57r58i72c74e58k 4688324775381

Konečně je MS v místě, kde budou fanoušci chodit. MS v Moskvě a Pekingu a OH v Riu byly v tomto směru zklamáním.