Volejbalistky zakončily misi v Portoriku vítězstvím nad Kanadou

České volejbalistky zakončily druhý turnaj Grand Prix vítězstvím 3:2 nad Kanadou po setech 25:22, 18:25, 16:25, 25:23 a 15:11. Po šesti zápasech mají na čtvrtém místě tabulky bilanci pěti výher proti jediné porážce.

J80i42ř25í 56B56a19u13m59r70u78k 4524597151517

Utrpěli jsme vítězství! To je sice hezká hláška, ale příliš nesvědčí o tom, že byste snad měl z vítězství našeho týmu radost. Mimochodem, minulý rok jsme Kanadu porazili dvakrát a teď taky. Dokonce i ve Vancouveru. Tak hrají modernější volejbal ? S bilancí 0:4 ? Přeji Vám více objektivity, českého fandovství, méně skepse a méně škodolibé radosti z českých porážek, případně z utrpéných vítězství.

0/0
24.7.2017 17:49

V55á53c44l13a21v 87M14y68š13k95a 9966285735386

Spíše by se dalo napsat, že jsme utrpěli vítězství. Kanada byla podstatně lepší jak v útoku tak na blocích. Po hříchu také vyrobila jednou tolik nevynucených chyb než naše družstvo a to v zápase nakonec rozhodlo. Ještě jednou jsem si pustil ze záznamu 4 a 5 set. V něm dobře útočila Petra Kojdová a také blokařka Purchartová, jinak mám samozřejmě subjektivní dojem, že Kanaďanky hrály daleko modernější volejbal než my. Měly spoustu dobře secvičených a také úspěšných útoků z tzv. nastřelovaných nahrávek a jejich výrazná výšková převaha byla v útoku i v obraně na síti zřejmá. Kanaďanky vede italský trenér, v dobrém slova smyslu volejbalový blázen s neskutečným hereckým talentem. Bylo požitkem ho sledovat jak reagoval na hru a jak povzbuzoval hráčky v přestávkách.