Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dillí uvidí honičku za titulem, sedm hráčů se dělí o vedení

Richard Bland, jeden z lídrů v Avantha Masters 2010. | foto: pro iDNES.cz

13 2010
Před finálovým kolem turnaje Avantha Masters je v čele průběžného pořadí tlačenice. Hned sedm golfistů má po dnešku shodné skóre -11 a titul premiérového vítěze podniku European Tour na indické půdě mohou získat až dvě desítky účastníků.

Mohl to být nakonec znovu anglický veterán Barry Lane, kdo by si před ostatními vytvořil v GLF Golf and Country Clubu alespoň menší náskok. Ale páteční lídr neudržel v posledním flightu svých dvanáct ran pod par, protože na závěrečné jamce zahrál bogey.

A tak se devětačtyřicetiletý hráč z deváté stovky světového žebříčku zařadil mezi ostatní. V sedmičce rivalů je i takřka neznámý tchajwanský golfista Čchan I-š´, jenž po dnešní ranní dohrávce druhého kola figuroval na prvním místě v přesné polovině programu turnaje, dotovaného částkou 1,5 milionu eur.

Tři hráči zvládli sobotu nejlépe a třetí kolo dokončili s výsledkem 66 ran, tedy šest pod par. Dva z nich to vyneslo mezi muže na první pozici. Švéd Fredrik Andersson Hed přitom zahrál dvě bogey, ale osmkrát birdie, takže se mohl ze svého výkonu radovat.

Angličan Richard Bland naopak na žádné z dnešních jamek nepřičítal do plusu. Zbylými třemi s nejlepším průběžným výsledkem jsou Australan Darren Beck, Japonec Tecuji Tiracuka a Rahil Gangjee z Indie.

Útok ze zadní pozice?

Nejvýše postaveným hráčem ve světovém žebříčku je z tohoto společenství Hiracuka, jemuž patří 155. pozice. Osmatřicetiletý Japonec a od pátku rekordman hřiště v Dillí (62) už pět let nehraje mimo Asii či Austrálii.

V nedělním finále bude sledovaným mužem i Darren Clarke. Patnáctý muž finančního žebříčku evropské série mohl být osmým v partě lídrů, avšak zahrál dnes bogey na dvou ze závěrečných tří jamek. Přesto se očekává jeho útok z dělené jedenácté pozice.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze