Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Deváté mistrovství bylo slavnostně zahájeno

23 2003
Paříž - Francouzský premiér Jean-Pierre Raffarin prohlásil šampionát za zahájený a k nebi se začaly vznášet tisíce balónků. Tisíc figurantů v sukních ve tvaru hvězd vytvořil nejrve emblém šampionátu, následně obrazce běžce, diskaře a výškaře. Na stadionu Saint-Denis pak vyrostla mapa světa, kde se rozmístili zástupci jednotlivých delegací. Deváté mistrovství světa v atletice bylo slavnostně zahájeno!Dále čtěte: První finále ozdobil nejlepší čas historie x Paříž viděla premiéru afghánské atletky x Trojskokan skončí kvůli znamení z bible x Hamáčková musela start na MS vzdát x Výškařovi nepomohl ani skok bez tretry x Šneberger spoléhal na slavného rekordmana

Když dozněla Marseillaisa, dostalo se na projevy rganizátorů šampionátu a prezidenta mezinárodní atletické federace Lamina Diacka.

Úvodní ceremoniál ale nevzbudil velký zájem u českých atletů. Zúčastnila se jich jen trojice, vlajkonoš Jan Železný, Iva Straková a Miloš Holuša. Čtvrtý Čechem byl Šebrleho trenér Dalibor Kupka.

Slavnostní zahájení nebylo tak gigantickou show, jakou Stade de France zažil před pěti lety při úvodním ceremoniálu fotbalového mistrovství světa.

Podle deníku Le Parisien vyčlenili pořadatelé na slavností zahájení 600.000 eur (19,2 milionu korun), což je třicetkrát méně, než kolik stál zahajovací ceremoniál zimní olympiády v Albertville v roce 1992.

Zahajovací ceremoniál v Saint-Denis.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze