Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Déšť ochromil první kolo Wimbledonu

26 2006
Londýn - Program tenisového Wimbledonu hned od prvního dne narušil déšť. Na vnějších kurtech All England Clubu se v úvodní den turnaje začalo hrát jen s hodinovým zpožděním a na dvou hlavních skoro přesně na minutu ve 14 hodin SELČ, jenže trvalo to jen padesát minut. Pak déšť tenisty definitivně z dvorců vyhnal.

Wimbledon má svou speciální předpověď počasí a ta zatím nevěstí nic dobrého. V pondělí i v úterý hovoří meteorologové o střídajícím se oblačnu a dešti a více slunce a sucha slibují až na středu.

To naznačuje velké problémy pro organizátory, protože právě na začátku turnaje je nejméně prostoru pro zdržení ve hře.

O dešti Angličané umějí hovořit dlouho a dělají to rádi. Podstatně méně rádi letos probírají skutečnost, že ani jeden britský tenista není na turnaji nasazený.

Je to poprvé po desetiletí, co ani Tim Henman, ani nikdo jiný z domácích zástupců nedostal některé z hlavních míst v pavouku, a všichni tedy budou muset podstoupit náročnou cestu každým kolem.

Přesto na Henmana jeho fanoušci oddaně sázejí, i když bookmakeři na něj mají nyní kurz přes 60:1.

Vedle deště jsou hlavním tématem turnaje peníze. Nejde jen o stížnosti tenistek na to, že mají stále nižší prémie než muži, na které organizátoři odpovídají poukazem na to, že v přepočtu na pracovní dobu - tedy čas strávený na kurtu - vydělávají naopak o dost více.

Letošek je zatím nejlukrativnější v historii pro kohokoli, kdo vlastní nemovitost, z níž lze dojít na kurt pěšky. Domy s nejméně dvěma ložnicemi a příslušným vybavením se v okolí kurtů najímají za 10 tisíc liber týdně, tedy přes 400 tisíc korun.

Britové si za rok od loňských teroristických výbuchů ve veřejné dopravě už zvykli na poněkud zpřísněná bezpečnostní opatření během masových akcí, a tak nikdo nekritizuje nové bariéry kolem komplexu a poněkud přísnější prohlídky.

Policie a bezpečnostní složky se musejí starat nejen o návštěvníky, ale také o několik set brigádníků, kteří jsou najímáni jen na dobu turnaje.

"Uvědomujeme si, že je první výročí (loňských teroristických výbuchů), ale informace, které máme, nenaznačují, že by jakýkoli incident byl pravděpodobnější, než kterýkoli jiný den," řekl superintendant Michael Wood ze Scotland Yardu, který za bezpečnost wimbledonského turnaje odpovídá.

Autoři: ,


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze