Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Desetibojař Pappas už myslí na olympiádu

28 2003
Paříž - Poprvé od olympiády v Atlantě získaly Spojené státy světový titul v desetiboji. Jeho majitel Tom Pappas už ale myslí na další velkou akci, na olympijské hry v Aténách. Chtěl by se ukázat před příbuznými. "Těším se, že v Aténách budu favoritem," vyhlíží Pappas. Jeho výkony i v Paříži sledoval řecký prapradědeček.

Právě od něj získal Pappas inspiraci ke sportovní kariéře. Jeho předek býval profesionálním zápasníkem. Velké podpory se mu dostávalo od i otce, který je od svých dvou let postižen po dětské obrně.

Z aténského závodu je Pappas odhodlán udělat nezapomenutelný zážitek. "Ještě nikdy jsem tam nebyl, ale 90 procent mailů dostávám od Řeků. Velmi mi fandí a já se budu snažit je nezklamat," dodal.

S pařížským výkonem 8750 bodů nebyl Američan úplně spokojen. "Věděl jsem celou dobu, že mám šanci, abych byl na konci první," přiznal halový mistr světa v sedmiboji, vidí ale velký prostor pro zlepšování.

K Šebrleho světovému rekordu 9026 bodů, o jehož překonání se hodlá pokusit, má před sebou ještě spoustu práce. 

"Myslím, že se ještě mohu výrazně zlepšit ve všech běžeckých disciplínách," řekl Pappas. "Budu se soustředit na to, abych se v některých disciplínách vylepšil technicky a pokusím se udržet si svou sílu," dodal.

 

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze