Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bleskové rozhodnutí a Démony z České Lípy čeká futsalová elita

Po odstoupení Teplic z elitní soutěže (na snímku v utkání s Chrudimí) zaujala jejich místo Česká Lípa. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

16 2015
Do Městské haly v České Lípě bude opět jezdit domácí futsalová elita. Tým Démonů, který z první ligy sestoupil po roční anabázi v roce 2013, totiž dostal od svazu nabídku na administrativní postup do nejvyšší soutěže z druhého místa 2. ligy skupiny Západ. Důvodem bylo odstoupení Balticflory Teplice z Chance futsal ligy a českolipský celek tuto možnost okamžitě přijal.

„Po sestupu z první ligy jsme dvakrát usilovali ve druhé ligy o návrat zpátky, ale vždy jsme skončili druzí. Takže když nabídka přišla, tak jsme neváhali ani sekundu,“ vysvětlil Jiří Šubrt, prezident Démonů.

Pro českolipské futsalisty tak rázem nastala hektická doba. Teplice se odhlásily ve čtvrtek 3. září a hned v pátek byli účastníkem nejvyšší soutěže Démoni. Do startu v tu dobu zbýval jen týden a Českolipští měli v pátek 11. září hostit Slavii Praha.

„Požádali jsme Slavii, jestli bychom mohli první kolo odložit o týden, protože jsme potřebovali vyřešit legislativu. Když jsme vzali první ligu, tak jsme totiž měli do startu druhé ligy, kde jsme měli zase hrát, ještě měsíc, takže na všechno bylo spousta času. Teď jsme museli vše urychlit,“ popsal Šubrt.

Přípravné zápasy tak stihli futsalisté České Lípy jen dva, kdy nastoupili proti české reprezentaci v malé kopané. „Sice jsme dvakrát prohráli 3:4 a 1:4, ale nebyla to špatná utkání,“ mínil prezident Démonů.

V druholigovém kádru z loňska nenastaly zásadní změny, základní kostra zůstala a k tomu přišli noví hráči. Vrátil se Soukup, na hostování z Ústí nad Labem přišel Betyár a pak Lakatos, jenž dosud futsal nehrál. „Je to úplně nový hráč, tak uvidíme,“ řekl Jiří Šubrt. „Dál jsme to postavili na našem mládí. Jsou to kluci, kteří hráli v devatenáctce.“

Oporou nováčka nejvyšší soutěže by měl opět být zkušený Stanislav Bejda. „Opět je to mozek týmu, ale to mládí bude mít od nás hodně zelenou. Ti kluci jsou výborní,“ uvedl Šubrt. „Ve futsale jsme u nás vychovali třeba Matouše Kubelku, který se dostal až do reprezentace. Těsně před naším náhlým přesunem do první ligy jsme ho ale pustili do Sparty, což nás teď samozřejmě trochu mrzí, ale už se nedá nic dělat.“

Úvodní bitvu v první lize sehrají Démoni v Městské hale tento pátek od 20.30 proti pražské Slavii. „Hodně posílila, má tři reprezentanty, ale nebojíme se a už se na to moc těšíme,“ naznačil Šubrt.

Boje mezi českou elitou jsou ale velmi náročné. O tom se Démoni přesvědčili v premiérové sezoně 2012/13, v níž získali pouze jediný bod. „Doufám, že jich teď bude víc,“ přeje si Jiří Šubrt, podle něhož má klub rozpočet na prvoligovou sezonu zcela pokrytý.Najdete na iDNES.czmobilní verze