Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Demar vyhrál sázku s Pommerem

23 2006
České Budějovice - Zdrcený prohrou, viditelně ještě nebyl vyrovnaný s vyřazením. Přesto se opavský blokař Martin Demar po šestém utkání play-off v českobudějovické hale nakonec usmál. "Vyhrál jsem alespoň sázku s trenérem Pommerem," říkal ve chvíli, kdy ještě hala oslavovala výhru domácích 3:2 na sety a 4:2 v sérii.

Demar se s trenérem Jihostroje Zdeňkem Pommerem před čtvrtfinálovou sérií vsadil, že kdo vyhraje, zaplatí steaky a basu piva.

"V létě pojedu k Pompemu s rodinou na jeho hájenku a tam to rozebereme. On mě v Rudé hvězdě vychoval a vděčím mu za hodně," řekl opavský hráč. Pompe je jedna z trenérových přezdívek.

Při hodnocení série byl Demar velice korektní. "Budějovice vyhrály čtyři dva na utkání," připomněl. "Dokázaly s námi zápasy zvrátit, a proto byly zaslouženě lepší."

Velice ho mrzelo, že Opava nedotáhla sérii do konce. Vedla 2:1 na zápasy a na jihu Čech 2:0 na sety ve čtvrtém souboji. "To by dobrý tým neměl pustit. Měl by umět dohrát to do konce a vést tři jedna. Pak bychom tuhle sérii uhráli."

Opava měla užší kádr. "Budějovice to také hrají v šesti sedmi lidech," upozornil Demar. "Na úzký kádr se vymlouvat nemůžeme."

Sám laboroval s achilovkou. "Nějaká zranění jsme měli, trošičku nás trápila, ale na to se opravdu vymlouvat nechceme," mluvil vysoký hráč stále pouze spisovně.

Přemýšlel o tom, že to mohlo být v jeho věku poslední hráčské play-off. "Měli jsme dobrý tým a strašně jsem si přál, abychom postoupili do semifinále. Co bude, to teď opravdu nevím. Asi budu krýt záda mladším hráčům."

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze