Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dej se na biatlon, radila Kožíškovi přítelkyně

Dušan Kožíšek a Zdenka Vejnarová - SPOLU. Lyžař Dušan Kožíšek se s přítelkyní biatlonistkou Zdenkou Vejnarovou sešel aspoň o Vánocích. | foto: Archiv Dušana Kožíška

27 2006
Liberec - Na Boží hod o deváté večer si lyžař Dušan Kožíšek a jeho přítelkyně, biatlonistka Zdenka Vejnarová vydechli. "Dneska to byl shon. Měli jsme u nás tři babičky, spoustu návštěv. Poslední právě odešla. Jsme úplně hotoví," hlásila Vejnarová z jejich libereckého bytu, odkud se dívají přímo na Ještěd.

Ovšem na druhou stranu... "Hlavně že jsme byli spolu. A taky jsme si o Vánocích po první části svěťáků fyzicky odpočali," shodují se.

Na Štědrý den vyrazili na půldruhé hodiny na běžky. "Bylo to fajn. Inverze, hezké počasí," ocenila biatlonistka. Její partner dodával: "To už je moje tradice, radši se jdu protáhnout, než abych jen seděl a kochal se vánoční atmosférou."

Štědrovečerní večeři jim přichystali Kožíškovi rodiče v Harrachově. "Nejradši mám naši smetanovou, nasládlou zelňačku," vyprávěl Kožíšek. Vzápětí pokračovali do Jilemnice za rodiči Vejnarové. "Tam jsme dorozbalili dárky. Ani jsme nezapínali televizi, jen rádio. Byl to příjemný, proklábosený večer."

A dárky? "Už se spíš snažím dělat radost jiným," povídal Kožíšek. Přítelkyni letos nadělil nové boty.

Lyže nazuli i o den později, jenže expedice na Mísečky dopadla nevalně. "Byl tam úplný leďák. Po půlhodině jsme to vzdali a vrátili se domů," vyprávěla Vejnarová.

Silvestr budou oba poprvé trávit mimo Česko. Ona na soustředění v Obertillachu, on při Tour de Ski v Mnichově. "Aspoň si nemáme co vyčítat," řekla Vejnarová. Biatlonistka nicméně lituje, že Vánoce jsou už pryč. "Od listopadu jsme byli s Dušanem každý jinde a teď to strašně rychle uteklo. Bude mi smutno."

"Pořádně si jeden druhého užijeme zase až na jaře," ví také Kožíšek.

"Tak přestup od běhů k biatlonu," navrhla mu přítelkyně.

"No... Sice už jsem kdysi přecházel od kombiňáků na běh, ale ten biatlon přece jen necháme až na později," odpověděl s úsměvem.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze