Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Finále je naše vítězství, říká děčínský basketbalista Vyoral

Tomáš Vyoral (vlevo) z Děčína ve vzdušném střetu s Petrem Bendou z Nymburka | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

25 2016
Oficiálním šampionem není, přesto je možné basketbalový Děčín považovat za malého mistra. Už roky se totiž v NBL hraje jen o druhé místo za neporazitelným Nymburkem a Válečníci stříbro vybojovali podruhé za sebou.

„Před sezonou jsme si dávali za cíl minimálně semifinále, že jsme zopakovali finále, to je vítězství pro každého. Nymburk se jednou porazit dá, ale třikrát v sérii je to skoro neřešitelný úkol. Oni hrají o dva levely výš než celá liga,“ říkal děčínský rozehrávač Tomáš Vyoral se stříbrem na krku.

Jak hodnotíte finálovou sérii s Nymburkem?
Hráli jsme ho v osmi lidech, Nymburk točil 12 hráčů, bylo to náročné. První zápas se nám nepovedl, ve druhém byl náš výkon o dost lepší. A v posledním bylo po první čtvrtině rozhodnuto. Ale pro nás je to velký úspěch, máme druhý rok po sobě stříbro, zopakovat to bylo o hodně těžší. Nikdo nám moc nevěřil, ale v play-off se potvrdilo, že doma jsme silní. Chci poděkovat fanouškům, byli naším šestým hráčem na hřišti. Jsou jednoznačně nejlepší v Česku!

Co rozhodlo, že jste podruhé za sebou postoupili do finále?
Pardubice měly letos silný tým, ale možná je tam až moc individualit, které si tolik na hřišti nerozumí. My třeba nemáme tolik individuálně zdatných hráčů, ale na hřišti si rozumíme, v obraně makáme. Zaslouženě jsme se tam dostali.

Fotogalerie z finále

Neměl jste obavy, jak zvládnete play-off, když ke konci základní části začala přibývat zranění?
Bylo to určitě nepříjemné, když před play-off chybělo pět hráčů základní rotace, ale naštěstí jsme se pak dali trošku dohromady. Když pak už scházel jen Kuba Houška, snažili jsme se to nějak zamaskovat. A myslím, že se nám to povedlo. Důležité bylo, že se vrátil Tomáš Pomikálek, pomohl nám na doskoku, dal nějaké body.

Je to o to cennější, že jste prošli v play-off do finále i bez zraněného kapitána Houšky?
Určitě to tak je, protože Kuba patří k lídrům. Je tady hlavní pivot, odvádí neskutečnou práci, postoupit bez něj je o hodně cennější. Vzali to za něj v kabině ti nejstarší, Luboš Stria a Robert Landa. K tomu se přidaly naše přednosti, týmová hra v útoku, tvrdá obrana. Hlavně díky tomu jsme v play-off neprohráli ani jeden zápas doma, což bylo důležité.Najdete na iDNES.czmobilní verze