Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Berdych a Davis Cup? Bude to jeho rozhodnutí, řekl kapitán Navrátil

6 2014
Spokojeně se usmíval, čtvrtfinále Davisova poháru vyhráli čeští tenisté v Japonsku suverénně 5:0 a potřetí v řadě postoupili do semifinále. Co ale bude dál? Jak vidí kapitán Jaroslav Navrátil možný návrat pátého hráče světa Tomáše Berdycha? "Nechal bych tomu čas. Ale bude to jeho rozhodnutí," řekl šéf české lavičky přímo v Tokiu v rozhovoru pro Radiožurnál.

Těší vás suverénní výsledek?
V Davis Cupu se počítá každý zápas, i když už je rozhodnuto. Lukáš Rosol chtěl v neděli nad Učijamou vyhrát, i když  byl trošku tvrdší. Přece jenom hrál v pátek těžký zápas na pět setů, v sobotu debla. Ve druhé sadě na něj přišla slabost, ale dostal se z ní a vyhrál. Pro Jirku Veselého, který už několikrát dostal šanci v předešlých zápasech a prohrál, byl ten zápas ještě důležitější. On do týmu patří, bude tam možná dalších pět deset let, takže jsem velice rád, že utkání s Danielem zvládl. 

Češi vyhráli čtvrtfinále v Japonsku 5:0

Posunulo Veselého tohle vítězství do role plnohodného hráče pro daviscupový tým?
Určitě to je plnohodnodný hráč, je mladý hráč a musí dostat šanci. Tohle utkání bylo pro nás důležité, v pátek a v sobotu dostali šance zkušení hráči Radek Štěpánek a Lukáš Rosol, ale i jeho šance přijde.

Může Jiří Veselý vyrůst v lídra týmu, jakým byl léta Tomáš Berdych?
V to doufám. Je mu teprve 21 let, je 67. na světě, je to pracovitý kluk, chce a potenciál má velký. Do budoucna si umím představit, že bude lídrem. Ale k němu potřebujeme další hráče. Radek Štěpánek věčně hrát nebude, u Tomáše Berdycha se uvidí. 

Jak vidíte případné další působení Berdycha v týmu vy? Počítáte s ním na zářijové semifinále?
Nechal bych tomu čas. Je teprve duben, vyhráli jsme čtvrtfinále, máme čas do září. Rozhodne sám Tomáš. Pro něj teď budou důležité turnaje, grandslamy. Situaci okolo Davis Cupu budeme řešit někdy před US Open. Hrál všechny ty roky, pomohl nám ke dvěma vítězstvím. Je to jeho rozhodnutí, jestli chce nebo nechce hrát.

Budete na něj nějak působit?
Určitě ne. Není to zapotřebí. On chtěl Davis Cup vždycky hrát, Japonsko mu ale nezapadalo do programu. Necháme to na něm. Najdete na iDNES.czmobilní verze