Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil odpovídal čtenářům

Daviscupový nehrající kapitán Jaroslav Navrátil | foto: Profimedia.cz

10 2008
V letošní sezoně dovedl český daviscupový výběr do čtvrtfinále soutěže. V něm svěřenci Jaroslava Navrátila až po boji těsně podlehli tenistům Ruska 2:3. Nejen o účasti v Davis Cupu si povídal se čtenáři iDNES.cz.

Před nehrajícím kapitánem Jaroslavem Navrátilem stojí v Davis Cupu další výzva. Zopakovat postup z prvního kola soutěže a vyhnout se bojům o záchranu.

V prvním kole se Česko střetne s Francií. "Důležité je, že budeme hrát doma," řekl Navrátil, který na konci letošní sezony zažil i dvě osobní změny.

odpovědi najdete zde

Rozešel se s Tomášem Berdychem, který pod jeho vedením nahlédl mezi absolutní světovou elitu. A kývl na nabídku prostějovského klubu TK Agrofert, kde bude zastávat funkci šéftrenéra.

V Prostějově bude mít Navrátil dohled nad přípravou talentovaných tenistů, jako jsou Lucie Šafářová, Petra Kvitová, Jan Hájek, Dušan Lojda nebo Michal Tabara.

"Ve své funkci budu mít více času i možností sledovat všechny české hráče a v době zápasů nebudu v dvojí roli. Věřím, že se nám podaří maximálně využít síly a možností mužstva, které bude k dispozici," řekl ke svému působení v týmové soutěži.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze