Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Daviscupové finále bez Kodeše a spol.? Legendy rozčílil zvací dopis

ŠAMPIONI DAVISOVA POHÁRU Z ROKU 1980. Takhle nastoupili před finále Tomáš Šmíd, Ivan Lendl, Pavel Složil, Jan Kodeš. | foto: ČTK

11 2009
Zda budou čeští vítězové Davis Cupu z roku 1980 osobně přihlížet letošnímu finále, není jasné. Kodeš, Šmíd, Složil a Lendl možná do Barcelony vůbec nepoletí. Tenisovým legendám totiž vadí obsah dopisu, který je do Španělska zval.

"Je to klauniáda. Dopis, který nám poslali, by měl být spíš určený nějakým bubeníkům, roztleskávačům nebo fanklubu. Je to absurdní, vážně urážka," řekl deníku Sport Tomáš Šmíd, který před 29 lety zařídil důležitý první bod a spolu s Ivanem Lendlem přidali rozhodující třetí ve čtyřhře.

Vítěze z roku 1980 pozval do Barcelony Český tenisový svaz. Pod dopisem ale není podepsán prezident svazu Ivo Kaderka, ale generální sekretářka Kateřina Dostálová.

Podle deníku si Šmíd a Pavel Složil stěžují, že jim svaz nabízí lístky a vstup do VIP prostor, ale v dopise se nic nepíše o tom, zda budou mít rovněž placený hotel a letenky, jak bývá ve světě zvykem. Zároveň jim vadí, že musí dát svazu vědět do 13. listopadu, zda se zúčastní.

Tomáš Šmíd

"Přijde mi, že tenhle dopis je na stejné úrovni, jako když mi ve dvanácti letech oznamovali, že mám jet na soustředění do Šumperka. To je jak za komunistického režimu," řekl deníku Složil.

"Když nás pozvou někde po světě, platí nám všude letenku, hotel, jídlo. Já nepotřebuju první třídu, jako když jsem létal se Steffi (Grafovou) nebo Kurnikovovou. Poletím normální třídou. Ale abych si platil letenku? Proč?" zlobí se Složil.

Prezident svazu Kaderka reagoval stručně. "Celá ta záležitost včetně lístků, vipek a tak dále je dárek zhruba ve výši šedesáti až sedmdesáti tisíc a pokud tohle někdo považuje za málo důstojné, tak je mně velmi, velmi k smíchu a nemíním to komentovat."

Šmíd se Složilem budou na boj Štěpánka a Berdycha proti partě kolem Rafaela Nadala sledovat u televize, svou účast zatím vylučuje i Kodeš, který dostal stejný dopis (vyjádření Kodeše čtěte zde).

O účasti bývalé světové jedničky Ivana Lendla jedná agentura Česká sportovní, která finále marketingově a logisticky z české strany zajišťuje.

"Klukům budu držet palce, přeju jim všechno nejlepší, ale tohle s nimi nemá nic společnýho. Abych někomu dělal vola nebo se z toho zbláznil, to nemám zapotřebí," dodal Šmíd.

Kaderka: Aféru považuji za zástupný problém

Prezident tenisového svazu Ivo Kaderka reagoval na tzv. "dopisovou aféru" v prohlášení zaslaném médiím: "Takzvanou 'dopisovou aféru', kterou někteří bývalí daviscupoví reprezentanti zdůvodňují svou plánovanou neúčast na finále v Barceloně, považuji pouze za zástupný problém," uvedl Kaderka

Šéf svazu prý nechce situaci dále eskalovat na úkor příprav na daviscupové finále. "Proto nebudu jejich jednotlivé výroky komentovat. Budu rád, když si všichni užijeme historické tenisové finále, a to včetně týmu vítězů, pro který jsou a budou vstupenky stále k dispozici bez jakýchkoli podmínek či závazků."

text zvacího dopisu

V Praze, dne 19. října 2009

Vážený pane,

jménem prezidenta ČTS Ing. Iva Kaderky, CSc., zasílám Vám tímto oficiální pozvání na finále Davisova poháru Španělsko - Česko, které proběhne ve dnech 4.-6. prosince 2009 v Barceloně.

Projevíte-li zájem shlédnout toto střetnutí, kontaktujte prosím sekretariát ČTS, Štvanice 38, 170 00 Praha 7, paní Martinu Motlovou, tel. 222 333 444, cts@cztenis.cz, která pro Vás bude mít připravenou vstupenku a VIP kartu pro Vaše pohodlí. Dovoluji si Vás požádat o brzkou odpověď zda se zúčastníte utkání. Prosím o pochopení, vstupenka a VIP karta mohou být blokovány nejdéle do 13.11.2009.

S pozdravem

Mgr. Kateřina Dostálová
generální sekretář ČTS

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze