Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Řekne se Davis Cup a naskočí mi husí kůže, těší se Štěpánek na Indii

14 2015
Dobyli spolu ve čtyřhře čtyři tituly, dva grandslamové. Nyní je dost pravděpodobné, že někdejší tenisoví parťáci Radek Štěpánek a Leander Paes stanou proti sobě. Česko a Indie se totiž o víkendu utkají v daviscupové baráži v Dillí - a s účastí obou tenistů v deblu se počítá. „Bude to zajímavé,“ tuší Štěpánek.

Nebylo by to poprvé, co by se oba v Indii utkali. Před 14 lety proti sobě nastoupili na challengeru ve městě Čandígarh. Paes tehdy vyhrál 7:5, 6:3.

„Čároví rozhodčí byli tehdy hodně zajímaví. Říkal jsem, že jsou ze skupiny Plavci. Když dal Paes dvacet centimetrů aut, tak oni dělali (pantomimicky znázorňuje signál pro dobrý míč), že to je bezchybně. Říkal jsem si, že to bude těžké. Musel jsem zabíjet balony půl metru do kurtu. Cokoli bylo blízko lajně, tak bylo naopak. V tom to může být trochu divočejší, ale uvidíme,“ vzpomínal Štěpánek.

Dnes je mu 36 let. Pere se s vlastním tělem. Na nedávném US Open ho znovu zradilo, když musel kvůli zablokované krční páteři skrečovat zápas 1. kola s Turkem Ilhanem.

„Ale byla to naštěstí jen krátká nepříjemnost. Trvalo to dva dny, ale pak jsem mohl nastoupit a věřím, že to bude v pořádku,“ řekl Štěpánek.

Kvůli zdravotním problémům toho letos moc neodehrál, v žebříčku je na 285. místě. V Davis Cupu, kde přispěl k dvěma triumfům v letech 2012 a 2013, možná tentokrát nastoupí jen do čtyřhry, ač sám tvrdí: „Připraven jsem jako vždy na singl i debl.“

Léto strávil převážně v horké Americe, a tak se indických klimatických podmínek - tedy vedra a vysoké vlhkosti - nebojí. „Pravda, ta destinace není nejideálnější. Ale když se řekne Davis Cup, tak mi naskakuje husí kůže a všechno jde stranou.“

S dvaačtyřicetiletým Paesem, který spolu s Martinou Hingisovou v pátek dobyl titul ve smíšené čtyřhře na US Open, už se špičkoval. „Fanoušků bude mít víc. Bude mít za sebou 1,2 miliardy lidí, což bude koření toho utkání,“ tuší Štěpánek, který nyní hraje čtyřhru s dalším veteránem Tommym Haasem.

O víkendu nejspíš nastoupí s Lukášem Rosolem, s nímž úspěšně zvládnul čtyřhru před rokem v Japonsku, případně s dvacetiletým Adamem Pavláskem, který se letos blýskl úspěšným deblem po boku Jiřího Veselého proti Austrálii.

„Davis Cup mi vždycky pomáhá. Věřím, že ani teď to nebude jinak. Musíme v Indii urvat tři body a zachránit se,“ vyhlašuje Štěpánek. „Jsem rád zpátky v týmu. Zase ucítím to kouzlo, které mám tak rád.“Najdete na iDNES.czmobilní verze