Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu
Druhá dvouhra: Haase - Berdych 2:6, 4:6, 4:6.
4:6
Perfektním podáním se Berdych dobojaval až ke dvoum matchballům, proměnil ale hned ten první. Berdych vítězí, před zítřejší čtyřhrou vede Česká republika po úvodních dvouhrách 2:0.
4:5
Parádním esem zvýšil své vedení na 40:15 Haase. A to samé předvedl o pár vteřin poté. Snižuje na 4:5.
3:5
Perfektním topspinovým volejem Berdych při svém podání vyrovnal na 15:15. Servis na tělo Haase poslal do autu. A esem Berdych končí tento gam a vede 5:3.
3:4
Vynikající výměna, z obou stran - Berdych nečekaně dobíhal Haaseho útočné míčky, ten Berdychův poslední ale skončil na síti. Perfektními bekhendy se český hráč dostal až k breakballu, který neomylně proměnil.
3:3
Ihned po returnu si Haase nabíhal na síť a pokusil se Berdycha překvapit, to se mu ale nepovedlo, stejně tak i jeho úder, který skončil v síti. A potom Berdychovo eso - 3:3.
3:2
Výborným servisem teď Haase ukončil pátý gam a dostal se do vedení 3:2.
2:2
Při svém podání zahrál tento gam Berdych perfektně, své prudké údery zahrával s naprostou lehkostí přesně do rohů pole. Nakonec ale o čistou hru přišel, Haase vyhrál dva míčky.
2:1
Haase se zlepšuje gam od gamu a nejen servis. A vede 2:1.
1:1
Druhý gam byl také jednoznačnou záležitostí, tentokrát ho ale čistou hrou získal Berdych.
1:0
Výborně začal Haase i třetí set, k vedení 30:0 mu ale výrazně pomohla síťka. Ta na druhé straně zapracovala proti českému hráči, 40:0. A Haase úvodní gam vyhrává čistou hrou.
4:6
Perfektně umístěným forhendem si Berdych při svém podání vybojoval náskok 30:0. Následně vybojoval celý druhý set, v závěrečném gamu vybojoval Haase pouze jeden míč.
4:5
Za stavu 30:15 pro Berdycha zahrál Haase do autu a český hráč měl k dispozici dva setbally. Nizozemský tenista si ale vynutil shodu. Dokonce měl i výhodu, tu si ale vzal dvojchybou. Krásnou výmenou si setball vybojoval Berdych, ale vzápětí o něj přišel. A nakonec Nizozemec své podání udržel, 4:5.
3:5
Haasův problém je v nevynucených chybách, jeho údery končí nezřídkakdy v síti nebo v autu. Své podání Berdych nepustil, vede 5:3.
3:4
Haase si teď zvednul sebevědomí perfektním úderem, kdy Berdycha doslova vyhnal z kurtu. A Nizozemec nakonec snižuje na 3:4.
2:4
Při svém podáni vedl Berdych už 30:0, obranný úder Haaseho ale následně poslal do autu. Nizozemský hráč vyhrál i další míček, ale ten následující poslal z bekhendu do autu. Do zámezí to ale ulétlo i Berdychovi, ve shodě si ale opět pomohl servisem.
2:3
Perfektní Berdychův prohoz dal českému hráči při podání soupeře vedení 30:0 Další míček Haase kazí, Berdych tak má tři breakbally. Ten první skončil po dlouhé výměně v autu, stejně tak druhý. Nakonec ale vše končí dvojchybou, Berdych vede 3:2.
2:2
Čistá hra pro Tomáše Berdycha. Opět skvělé podání českého hráče, který rovná skóre na 2:2.
2:1
Haasovi se tento gam povedl, čistou hrou se dostal do vedení 2:1. Nizozemec servíruje o poznání lépe než v prvním setu.
1:1
První delší výměna zápasu, ve které Berdych dokonale rozebral soupeře a nakonec míček umístil přesně k čáře na druhé straně dvorce, než byl Haase. To za stavu 30:0. Haase sice dokázal získat jeden míč, ale další Berdychovo podání returnoval do hlediště. A nakonec eso - 1:1.
1:0
Druhý set nezačal pro devatenáctiletého rodáka z Haagu špatně, při svém podání vedl 30:0. Za stavu 40:30 proměnil gamball esem.
2:6
Haase předvedl parádní return podél čáry a dostal se do vedení 15:0. Vedl dokonce i 30:0, ale Berdych zahrál čtyři míčky v řadě a vybojoval tak první set.
2:5
V sedmém gamu se Haasovi podařilo dostat Berdycha až do stavu 40:15, český hráč se ale nevzdal a vybojoval si shodu. Tam si Haase hodně věřil a hrál útočné míče, český tenista ale vždy nacházel odpověd. Nakonec ale Haase přece jen snížil.
1:5
Berdych si mohl připsat další čistou hru, vedl už 40:0. Haase sice dvěma míčky snížil, ale Berdych si podruhé podání vzít nenechal.
1:4
Bekhendová strana - tady bude slabina Haaseho. Zkazil už dva míčky a Berdych vede 30:0. Následně si vybojoval tři breakbally. Haasova dvojchyba dala českému hráči pohodlné vedení 4:1.
1:3
Čistá hra pro Berdycha, při svém podání využil své tvrdé podání.
1:2
Tři breaky za sebou - to se vidí málokdy. Berdychovi teď zbývá break jen potvrdit.
1:1
V druhém gamu měl Berdych za stavu 15:15 smůlu, míček se od pásky vrátil na jeho půlku. Následně ale stav srovnal, Haase zahrál aut. Nizozemská dvojka se ale dostala až k breakballu, ten ale proměnit nedokázala. Další breakball si ale Haase vybojoval po shodě a ten už proměnil s jistotou.
0:1
Hned na úvod vzal Berdych soupeři podání. Stačil mu k tomu hned první breakball, ač měl k dispozici hned dva.
0:0
Zápas začal, podání má Haase.

Další on-lineNajdete na iDNES.cz