Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vršeckého čeká evropský comeback, pojede slavný Nürburgring

David Vršecký (vpředu), archivní foto | foto: BUGGYRA media

24 2017
Početná obec fanoušků Davida Vršeckého má důvod k oslavám. Dvojnásobný mistr Evropy a vítěz loňského čínského šampionátu totiž ohlásil evropský comeback. Na počátku července se tak představí na Nürburgringu.

Přestože je účast Vršeckého v dalších závodech seriálu mistrovství Evropy tahačů zatím nejistá, bere svůj návrat na okruhy starého kontinentu s patřičnou vážností.

„V případě Nürburgringu to ani jinak nejde. Je tady vždycky fantastická atmosféra, diváci jezdce vyždímají do poslední kapky potu,“ těší se na bouřící tribuny Vršecký.

Návrat parťáka, s nímž slavil velké úspěchy, vítá i průběžný lídr evropského seriálu Adam Lacko.

„Od nástupu k Buggyře jsem vždycky říkal, že pokud s někým prohrát, tak s Davidem. Troufám si odhadovat, že svým návratem zamotal konkurenci hlavu.“

Manažer roudnické stáje Jan Kalivoda je v rámci Vršeckého představení na Nürburgringu připravený čelit spekulacím ohledně možné týmové strategie.

Fotogalerie

„Adam je pochopitelně jedničkou, nicméně pokud bychom se rozhodli pro stoprocentní uplatnění týmové strategie, určitě bychom si za místo návratu nevybrali zrovna Nürburgring, tedy domácí okruh našich aktuálně největších konkurentů Stephanie Halmové a Jochena Hahna. Bezpochyby každý náš krok bude velmi pečlivě sledován,“ uvědomuje si šéf Kalivoda. „David pojede to, co mu aktuální forma a technika dovolí. Vzhledem k renomé, které si v minulosti vybudoval, to vlastně ani jinak nejde.“

Zda bude Vršeckého angažmá jen dočasné, nejspíš napoví i jeho výsledek na Nürburgringu. „Přirovnal bych se k panu Kroupovi z filmu Marečku, podejte mi pero. Zatím jsem v šampionátu víceméně podmíněně,“ říkal Vršecký už před startem sezony. „Během loňského roku jsem se dával především zdravotně dohromady, teď zkusím závod, a co bude pak, to se uvidí.“Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze