Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Šance na postup je malá, ale porveme se, slibuje volejbalista Konečný

Český volejbalista David Konečný | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

4 2014
Souboj s Nizozemci mají volejbaloví reprezentanti za sebou. Padli 0:3. A teď je čekají bitvy s Kyprem a Bulharskem. Jak kvalifikaci o mistrovství světa vidí někdejší ostravský univerzál David Konečný?

Opora francouzského Tours si pochvaluje podmínky v Opavě. "Hala i fanoušci jsou super," uvedl. "Hrál jsme tady ještě extraligu. Zázemí je výborné, nemohu si na nic stěžovat. A máme nejlepšího maséra."

To zmínil Stanislava Šeredu, který je i masérem ostravských volejbalistů. Ostravské stopy v národním týmu jsou širší. Z mistrovském celku působí v reprezentaci trenér Zdeněk Šmejkal a blokař Tomáš Široký, dříve v něm stejně jako Konečný hrál i blokař Vladimír Sobotka.

Davide, jak vůbec vidíte šanci na postup?
Je už malá, ale zkusíme se porvat. Je to sport. Nic není nemožné. Noví kluci v týmu se chtějí ukázat. Pokusíme se o nemožné.

Teď musíte porazit Kypr.
Tak to je velká neznámá.

A Bulhaři, s nimiž hrajete v neděli? Ty znáte dobře, ne?
Ano, i když tady v Opavě jsme se na ně ještě nechystali, soupeře probíráme postupně. Určitě jsou v kvalitní sestavě. Je to top družstvo, jedno z nejlepších v Evropě. Porazit je bude těžké. Nicméně se o to pokusíme. Jsme tým, který má bojovného ducha, a tím bychom je mohli potrápit.

Co říkáte tomu, že se s Bulhary utkáváte často? V kvalifikacích a na šampionátech jsou vašimi nejčastějšími protivníky.
Je pravda, že nám je los přisuzuje poměrně často. A ani si nevzpomínám, jestli jsme je někdy porazili...

Naposledy na mistrovství světa v roce 2010.
Tak je vidět, že jsou porazitelní. A to, že s nimi hrajeme více než s jinými celky, není tak zvláštní. Evropa není až tak velká a ty lepší celky se proto spolu setkávají docela často.

V národním týmu máte přetlak na místě univerzála, když Jan Štokr už nechce hrát přihrávajícího smečaře. Nevadí vám to?
Rozumím mu, chápu ho. Celou sezonu hraje na účku, takže přechod na smeč by mu mohl rozhodit rytmus hry. V Rusku by určitě nebyli spokojeni, kdyby nepřijel ve formě, v jaké odjížděl.

Jenže s vámi oběma v sestavě by byl tým silnější.
Je to těžké, máme více univerzálů než smečařů. Tak to je a musíme se s tím vypořádat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze