Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


100+1 o Dark Trophy: basketbal s ohňostrojem, ve světlech aut i plavmo

1 2015
Basket je zábava. Účastníci Dark Trophy, streetballového turnaje na Smíchovské pláži, to věděli, divákům to ukázali. Největší potlesk si na závěr vysloužily formace Vysyp si písek a Šly jsme jenom kolem. Ale jak už názvy obou „zlatých“ čtveřic napovídají, o trofeje šlo tentokrát až v poslední řadě.

S cenou pro vítěze odcházeli David Kuděj, Marek Haffner, Matěj Malý a Petr Lev. Po turnaji žen se radovaly Andrea Buldrová, Kateřina Slimáková, Eva Skutilová a Denisa Harapesová.

Buldrová se mohla potěšit dokonce z vítězného double, protože opanovala i soutěž ve střelbě za tři body. A Matěj Bernáth mezi znovu potvrdil věhlas smečaře číslo jedna mezi českými streetballisty, když zadunkoval po přeskočení kola pro rozvoz jídla.

Dark Trophy proměnila levý břeh Vltavy v jednu velkou párty - a nejen basketbalovou. Sto a jednoho účastníka turnajů 3 na 3 doplnili v exhibici karatisté. Konal se i souboj o nejlepšího tanečníka ve stylu dancehall a naživo vystoupili rappeři z kapely Bordel.

Během turnaje byla v prodeji unikátní edice triček, výtěžek organizátoři věnují dětskému kardiocentru ve fakultní nemocnici Motol.

Tolik fakta, fotografie však o atmosféře na náplavce vypovídají mnohem lépe.

Coby předkrm Dark Trophy se konala dětská soutěž. O Kidz Trophy se střetlo dvanáct družstev ze základních škol na Praze 5.

„Děti se hned v úvodu dozvěděli, co je streetball a jak se hraje. Velmi nás potěšilo, s jakým nasazením a bojovností děti vstoupili do turnaje, hned při prvním koši se sokolovna rozvibrovala velkým nadšením diváků a spolužáků,“ zaradoval se organizátor Lukáš Bernáth.

Věří, že po úspěšné premiéře za rok přivábí ještě víc škol a dětí.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze