Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Damm si i přes prohru finále užil

28 2006
Melbourne - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Ani ve svém druhém grandslamovém finále kariéry Martin Damm neuspěl. V Melbourne dnes s indickým spoluhráčem Paesem sehráli výtečný zápas proti americkým bratrům Bryanovým, po třísetové prohře se však museli spokojit jen s trofejí pro poražené finalisty. I přesto odjíždí Martin Damm z Melbourne velmi spokojen.

Převažuje spíš zklamání z prohry nebo radost nad předvedeným výkonem?
"Je to asi tak někde mezi tím. Hlavní cíl, finále si užít, jsme splnili, hráli jsme bez nějaké extrémní nervozity. Zklamání tu ale samozřejmě je, přestože soupeři byli favoritem, určitě jsme na ně dnes měli. Rozhodlo několik nevyužitých brejkbolů ve třetím setu. Můžeme být ale hrdí na to, jak jsme hráli, zápas byl vyrovnaný až do posledního míčku."

Jak jste spokojen s diváckou atmosférou?
"Atmosféra parádní, přihlíželo skoro 12 tisíc diváků! Myslím, že se jim to líbilo, většinou mohutně aplaudovali a několikrát i ve stoje. Po nečekaně krátkém předchozím finále žen si finále mužské čtyřhry v Rod Laver Aréně naplno užívali a oba páry snad dnešním výkonem dokázaly, že čtyřhra na grandslamové turnaje patří a byla by škoda ji rušit."

Stihl jste i při hře vnímat některé výborné zákroky na obou stranách?
"V zápase byly oboustranně skvělé momenty a byl i čas si je vychutnat, neboť byly rovnoměrně rozděleny na obě strany. Soupeři si asi přece jenom zasloužili vyhrát o něco více, oproti nám jsou mnohem vyrovnanějším párem bez výraznějších slabin. Na naší straně zatím doplácíme na Leanderův horší servis a mojí slabší hru u sítě."

Naopak vaše nejsilnější zbraň podání v klíčové chvíli selhala...
"Je to určitě škoda, že jsem si prohrál servis jedinkrát za zápas a zrovna v rozhodující chvíli ve třetím setu, ale byla to moje vina. Za stavu 30:30 jsem dal nejprve dvojchybu a vzápětí zahrál špatně u sítě. Ale to se stává, navíc byly dost odlišné podmínky oproti venkovním kurtům. Hrálo se pod uzavřenou střechou, byla dost velká vlhkost a míče se tak přece jenom dost zpomalovaly."

I přes dnešní prohru ale budete určitě s letošním Australian Open spokojen?
"To rozhodně, finále je skvělým výsledkem a začátek naší spolupráce s Paesem je vynikající. Budeme teď po Melbourne na žebříčku druzí na světě, před námi jsou další turnaje a chceme uspět zejména na grandslamech a probojovat se na závěrečný Turnaj mistrů do Šanghaje."

Jaký je váš nejbližší program?
"Teď letím co nejdříve domů, moc se těším, už jsem dlouho neviděl rodinu. Hned den po příletu proto jedeme společně na pět dní do Rakouska na hory a pak už zase začne turnajový kolotoč - Marseille, Rotterdam, Dubaj..."

Martin Damm společně s Indem Leanderem Paesem prohráli ve finále čtyřhry na Australian Open v Melbourne s americkými dvojčaty Mikem a Bobem Bryanovými, nejvýše nasazenými, po setech 6:4, 3:6 a 4:6.

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze