Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Damm je v L.A. spokojen, ostatní ne

5 2000
L o s A n g e l e s - Rozdílné pocity vzbuzuje u českých tenistů Los Angeles, kde se od pátku do neděle střetnou v hale Great Western Forum s americkým týmem ve čtvrtfinále Davisova poháru. Zatímco Martin Damm by se v kalifornském velkoměstě, v němž žije tolik obyvatel jako v bývalém Československu, usadil na trvalo, Ctislav Doseděl i Jan Kukal by zde nechtěli žít ani náhodou.

Neproniknutelný ranní smog, který se nad L. A. jen pomalu rozplývá, vyvolal v Dosedělovi pocit, že je v Ostravě. "Není to nic pěkného, žádná krása," hodnotil nepřžíjemnou skutečnost přerovský rodák. Nic na jeho názoru nemění, že tenisté bydlí v příjemném zálivu v Santa Monice s výhledem na moře. "Je to klasicky americké," shrnul vegetarián Doseděl. "Fast foody jsou zoufalé, ale už jsem si našel restauraci, kde se najím," doplnil tenista.

Kukal se přidal na Dosedělovu stranu. "Mně se tady nelíbí," konstatoval český kapitán, který žije v Bulogu nedaleko od Bratislavy. "Bydlím na vesnici, chybí nám dva lidé do tří set obyvatel, takže tady je to pro mě moc veliké," smál se Kukal.

Velkoměsto na břehu Pacifiku přitahuje Damma. "On je znalcem světové kinematografie," poukazoval Kukal. Hollywood, centrum světového filmu a bujný kulturní a společenský život v Los Angeles Damma přitahuje. "Je tady celý rok hezky, člověk má pořád, co dělat, cítí životní náboj," svěřil se Damm. "Takové Beverly Hills se mi hrozně líbí," vzpomněl čtvrť smetánky.

Tam se loni na podzim přestěhoval i jeden ze soupeřů v americkém týmu Pete Sampras. "Je to tady úžasné, klidné, úplně mi to vyhovuje. Hvězdou tady nejsem já, ale Shaq," uvedl Sampras, fanoušek basketbalistů Lakers a Shaquilla O'Neala.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze