Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Další senzace mezi českými profesionály: porazil je amatér Mrůzek

Filip Mrůzek, vítěz Czech PGA Media Trophy 2010. | foto: Antonín Krčmář

31 2010
Překvapivějšího vítěze ani třetí turnaj domácí profesionální golfové série mít nemohl. Filip Mrůzek je totiž amatérem. Sám zažádal o pozvánku do Berouna a ojedinělým výkonem v prvním kole položil základ k nečekanému triumfu.

Čerstvé Vítězství je další postupnou metou rodinné spolupráce. Profesionální trenér Petr Mrůzek v Berouně skončil devatenáctý a možná mohl být i výš, ale v myšlenkách byl částečně u svého syna.

Strach o jeho hru mít nemusel. Mrůzek mladší hrál v pondělí s velkým rozmyslem a nadhledem. Jako by si byl vědom svého náskoku a hodlal ho uhájit. Občas to vypadalo, že by se mu jeho defenzivní hra málem nemusela vyplatit, ale většinou si pomohl bezpečně proměněným dlouhým puttem.

Filip Mrůzek, druhé kolo Czech PGA Media Trophy 2010.

"Mně o nic nešlo, stejně jsem jako amatér neměl nárok na peníze, nedělal jsem si s tím hlavu a užíval jsem si to," uvedl autor čerstvého rekordu hřiště - 66 ran.

Na ambiciozního amatéra se zpočátku tlačil zejména Jaroslav Krejcar, jeden z partnerů ve flightu. Nevydržel to ale a ve druhé devítce se propadl až na sedmé místo.

Jaroslav Krejcar, druhé kolo Czech PGA Media Trophy 2010.

Naopak Viktor Skalle (na snímku dole), jenž ještě loni soupeřil s Mrůzkem na amatérských mistrovstvích, zpočátku ztrácel a na pozice na pomyslných stupních vítězů se pomalu vrátil.

Bylo z toho třetí místo, na druhé se ještě protlačil Petr Skopový a zopakoval svůj výsledek z druhého turnaje Pilsner Urquell Czech PGA Tour z rakouského Waidhofenu.

Viktor Skalle, druhé kolo Czech PGA Media Trophy 2010.

O jednoho soupeře Mrůzek přišel už předem. Do finále totiž nenastoupil diskvalifikovaný Lukáš Tintěra, druhý muž nedělního kola, jehož ztráta na Mrůzka činila čtyři rány. Vyšlo

najevo, že hrál neschválenými míči. "Nechal si poslat nové a věřil, že firma poslal správné. Bohužel jsme až dnes ráno zjistili, že tomu tak nebylo," vysvětlil rozhodčí Michal Jon.

Pokračovatel rodinné golfové tradice překypoval štěstím i rozpaky, že to byl on, kdo mezi hráči, jimž je golf obživou, zahrál nejlíp. Na dotaz o rozdílu mezi turnaji amatérů a profesionálů uvedl: "Je to rozdíl, když se hraje o poháry, nebo o padesát tisíc. Člověk se přiučí."

czech pga media trophy - konečné výsledky

Par 72 (Češi bez uvedení národnosti): 1. F. Mrůzek 138 (66+72), 2. P. Skopový 143 (72+71), 3. Skalle 144 (71+73), 4. Stanislav 145 (71+74), 5. A. Kraljič (Slovin.) 146 (77+69) a Babický 146 (73+73).Najdete na iDNES.czmobilní verze