Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na třetí ročník golfového Czech Masters přijede i bývalá světová jednička

10 2016
Třetí ročník golfového turnaje D+D REAL Czech Masters se uskuteční od 18. do 21. srpna v Albatross Golf Resortu u Prahy a přijedou hodně zvučná jména. Mezi prvními potvrzenými je vítěz dvou majorů John Daly i bývalá světová jednička Lee Westwood.

„Turnaj se za necelé tři roky rozvíjí bleskovým tempem. Přispívá k tomu i kladné hodnocení European Tour a rostoucí zájem diváků i obchodních partnerů. Letošní startovní pole bude nejsilnější, jaké kdy v Česku bylo,“ prozradil Petr Dědek, majitel promotérské společnosti RELMOST.

Chválu na český turnaj pěl i provozní ředitel European Tour Keith Waters. „Progres D+D REAL Czech Masters je úžasný. Máte skvělé hřiště a golfisté si na něm hru užívají.“

Hvězdou a tváří turnaje bude bývalá světové jednička a vítěz 42 turnajů – Brit Lee Westwood. „Je jedním z mála, který mohl vystřídat Tigera Woodse na pozici světové jedničky. Jsme rádi, že můžeme tuhle hvězdu v České republice přivítat. Jednání probíhala od listopadu a v lednu jsme si s ním v Dubaji plácli,“ řekl na tiskové konferenci v Praze Dědek.

Westwood nebude hrát v Česku poprvé, už se na místních hřištích třikrát ukázal v letech 1995-1997. Dvakrát hrál v Mariánských Lázních, jednou na Karlštejně a pokaždé skončil v elitní desítce.

Druhou velkou hvězdou bude Jamie Donaldson. Čtyřicetiletý Welšan je prvním vítězem D+D REAL Czech Masters. Právě díky vítězství na českém turnaji se probojoval do finálního evropského rydercupového týmu. Později celý Ryder Cup svou ranou rozhodl. „Má na kontě osm vítězných turnajů,“ připomněl Dědek.

Třetím do party je americký bouřlivák John Daly. V minulém tisíciletí vyhrál dva majory – v roce 1991 PGA Championship a v roce 1995 britské The Open. V dubnu padesátník se kromě golfu věnuje i dalším věcem – vlastní svou značku oblečení i vína, zpívá a píše písničky – vydal dvě desky. „V České republice bude poprvé a údajně se k nám hrozně těší,“ řekl Petr Dědek.

Jamie Donaldson odpaluje míček na Ryder Cupu.
NOVÁ KOLEKCE. John Daly představil na Canadian Open další originální design

Jamie Donaldson a John Daly

Kromě této trojice jsou v jednání i další golfová esa – Victor Dubuisson, Peter Hanson, Paul Lawrie a Stephen Gallacher. „Jednáme i se Španělem Quirosem, přislíbil nám účast Švéd Robert Karlsson a ptal se taky Andy Sullivan, který u nás bude pravděpodobně bojovat o účast na Ryder Cupu,“ dodává Dědek.

Z českých hráčů mají jistotu startu díky volným kartám profesionálové Lukáš Tintěra, Aleš Kořínek, Petr Dědek junior a Daniel Suchan, vesměs hráči Relmost Teamu. Celkem mají pořadatelé k dispozici osm karet pro profesionály a dvě pro amatéry. „Věřím, že se nám ještě podaří dva tři starty pro české hráče dojednat, že by se mohlo účastnit deset až dvanáct domácích hráčů,“ řekl Dědek

Český turnaj začíná necelý týden po tom olympijském. Golf se na olympiádu vrací po dlouhých 112 letech. „To může být pro některé hráče problém. Ale je to zároveň poslední turnaj, kde se můžou Evropané kvalifikovat na Ryder Cup,“ upozornil druhý muž European Tour Keith Waters.

Hřiště v zimě prošlo nejzásadnějšími proměnami od jeho otevření. „Věděli jsme, že se Petrovi (Dědkovi) podaří podepsat Johna Dalyho a tak jsme se rozhodli vybudovat další tři vodní plochy, aby měl kam zahazovat své hole,“ řekl v žertu Stanislav Lisner, generální manažer Albatross Golf Resortu.

Ten byl nově zařazen mezi European Tour Destinations, což je skupina prvotřídních hřišť celého světa s mimořádnou kvalitou. Patří sem třeba Jumeriah v Dubaji, Le Golf National u Paříže, kde se bude za dva roky konat Ryder Cup nebo London Golf Club – jeden z nejprestižnějších golfových klubů v Británii.

Organizátoři D+D REAL Czech Masters mají smlouvu s European Tour do roku 2018, ale už letos by chtěli jednat o dalším prodloužení kontraktu. „A zvažujeme i navýšení prize money, aby startovní pole bylo ještě silnější,“ líčil Dědek.

Turnaj získal i dva významné obchodní partnery. Novým generálním partnerem s tříletou smlouvou je Raiffeisenbank. „Jde o logické vyústění naší snahy o vzestup a popularizaci tohoto ušlechtilého sportu, jehož vlajkovou lodí je právě tento turnaj,“ řekl na tiskové konferenci Igor Vida, generální ředitel a člen představenstva Raiffeisenbank.

Official Car partnerem pak nově bude ŠKODA AUTO. „Golf zlidověl a myslíme, že jsme schopní oslovit řadu nových zákazníků,“ přiznal Michal Pres, vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika.

A ceny vstupenek?

Tuzemští golfisté registrovaní u federace budou mít vstup zdarma stejně jako děti do 15 let, senioři nad 65 let a držitelé průkazu ZTP. Ostatní si můžou koupit vstupenku na čtvrtek nebo pátek za 100 korun, na sobotu nebo neděli za 200 korun a permanentka vyjde na 400 korun. Loni turnaj navštívilo 20 tisíc lidí.Najdete na iDNES.czmobilní verze