Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na World Tour ve stolním tenise v Olomouci přijedou Ovtcharov či Boll

Německý stolní tenista Timo Boll | foto: Czech Open

24 2015
Srpnový turnaj světové série ITTF World Tour ve stolním tenisu bude mít v Olomouci špičkové obsazení. Na Czech Open se mezi více než dvěma stovkami hráčů z 35 zemí představí nejlepší současný Evropan Dimitrij Ovtcharov či jeho krajan a bývalý první hráč světa Timo Boll, kterým v aktuálním světovém žebříčku patří šesté a sedmé místo. Největší hvězdou ženského pavouka bude podle přihlášek světová pětka Kasumi Išikawaová z Japonska.

Turnaj se uskuteční od 26. do 30. srpna a na startu budou ještě další čtyři stolní tenisté z elitní desítky světového pořadí. Hrát budou i loňští vítězové Marcos Freitas z Portugalska a Rumunka Elizabeta Samaraová.

„Vypadá to velice slibně. Turnaj bude mít ještě větší kvalitu než vloni. Početná výprava z Japonska, kompletní mužská reprezentace Německa s nejlepšími Evropany Ovtcharovem a Bollem, to je záruka divácky atraktivního stolního tenisu,“ uvedl na webu českého svazu ředitel turnaje Nikolas Endal.

Chybět nebude ani domácí elita. Přihlášeni jsou Iveta Vacenovská, Renáta Štrbíková, Dmitrij Prokopcov či Tomáš Konečný. Po mateřské dovolené se na mezinárodní scénu vrátí olympionička Dana Čechová, jež na hrách v Londýně startovala ještě pod rodným jménem Hadačová.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze