Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Czech Open si zahraje i Štěpánek

25 2006
Prostějov - V plné přípravě na největší český tenisový turnaj je v těchto dnech prostějovský areál, který bude od příští neděle hostit 13. ročník Czech Open. Muži na něm budou hrát o 125 tisíc euro, ženy o 75 tisíc amerických dolarů. Pomalu se plní také listina startujících hráčů a v hledáčku pořadatelů je řada zajímavých jmen.

Účast pořadatelům přislíbil i Radek Štěpánek, nejlepší český tenista, který si po finálové účasti na turnaji série Masters v Hamburku vylepšil své osobní maximum v žebříčku ATP pro nasazování do turnajů.

Posunul se na jedenácté místo světa a jen deset bodů ho dělí od desátého Gastona Gaudia z Argentiny.

"Mohla by se tady představit opravdu kompletní špička," říká tenista Jiří Novák, který je už čtvrtým rokem manažerem mužské části populárního prostějovského turnaje.
"Mezi přihlášenými je také řada zahraničních tenistů. Jejich start je pochopitelně podmíněný tám, že vypadnou na mistrovství Francie, které startuje týden před naším turnajem."

Sám Novák se po vleklých zdravotních problémech vrací na kurty a rád by se představil také v domácím prostředí.

"Samozřejmě bych rád startoval. Byl jsem na všech dvanácti ročnících a tu třináctku bych si nerad nechal ujít. Záleží ovšem, jak na tom budu zdravotně."

Špičkovou podívanou a obsazení očekává ředitelka turnaje Petra Píchalová-Langrová, podle níž může Czech Open sázet při oslovování tenistů i na dobré jméno prostějovského podniku.

"Náš challenger je už řadu let hodnocený mezi nejlepšími na světě. Takovou péči a takové podmínky pro tenis často hráči nemají na turnajích mnohem vyšších kategorií. Hráči o tom ví, a to je naše výhoda. Každý, kdo tady startoval, se rád vrací," uvedla šéfka turnaje s tím, že pro atraktivní hráče jsou připravené divoké karty.

Autoři:


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze