Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Czech Open bude bez jedné z hlavních tváří. Čejka se nedohodl na startovném

Alex Čejka v loňském ročníku neprošel cutem. Letos v Čeladné nebude hrát vůbec. | foto: www.bmw-golfsport.com

21 2010
Pořadatelé největší golfové akce v ČR se nedohodli s Alexem Čejkou na finančních podmínkách a německý reprezentant českého původu dá přednost turnaji americké PGA Tour.

Alex Čejka letos na Czech Open hrát nebude. Přitom měl být jedním z hráčů, kteří od 19. do 22. srpna přitáhnou diváky do moravskoslezské Čeladné na největší golfovou akci v ČR, jež je součástí European Tour a má dotaci tři miliony eur.

"Bohužel jsme se s Alexem Čejkou nedohodli na podmínkách jeho startu," uvedl v tiskové zprávě promotér turnaje Stephen A. J. Flanagan. "Je to pochopitelně škoda, protože Čejka je hráčem, na kterého jsou čeští diváci hodně zvědaví. Zvláště poté, co se mu dařilo v minulém měsíci na turnajích ve Spojených státech." Čejka je jediným českým rodákem, který hraje na nejprestižnějším golfovém okruhu - na americké PGA Tour.

Momentálně 146. hráč světového žebříčku údajně požadoval po pořadatelích startovné, což nakonec odmítli. Německý reprezentant tak dá přednost turnaji na PGA Tour, kde se bude snažit zajistit hrací kartu pro příští rok.

Alex Čejka, první kolo US Open 2010.

Alex Čejka v kalendáři na svých stránkách uvádí, že bude hrát turnaj americké PGA Tour

Diváci, kteří budou mít letos vstup na Czech Open zdarma, si tak budou muset najít jiného favorita. Startovní pole zatím stále ještě není úplné a hráči se budou hlásit do turnaje ještě do posledního týdne před jeho začátkem. Dají se očekávat přihlášky na poslední chvíli zejména od hráčů, kteří mají ambice hrát říjnový Ryder Cup, jelikož Czech Open bude poslední možností, jak nasbírat body do žebříčků.

Turnaj na "svém" hřišti by neměl vynechat Španěl Miguel Ángel Jiménez. Potvrzen je i například Simon Khan, vítěz prestižního BMW Championship, který se hraje v londýnském Wentworthu. Z Francie se chystá také početná výprava, jíž budou vévodit Thomas Levet, Gregory Bourdy či Gregory Havret. Obhájit titul z minulého roku by měl přijet Švéd Oskar Henningsson.

V jednání jsou ale i populární Američan John Daly a jedni z nejlepších evropských hráčů Angličan Ian Poulter, Ital Edoardo Molinari a Dán Soren Kjeldsen.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze