Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Srpnovou Czech Cycling Tour ozdobí König ze stáje Sky

Leopold König | foto: Team Sky

28 2015
Czech Cycling Tour bude mít na startu hvězdu první velikosti. Mezi českou reprezentační sedmičkou cyklistů, kteří vyrazí 13. srpna v Uničově na start úvodní časovky družstev, se postaví i Leopold König, lídr stáje Sky. Účast potvrdil při volném dnu na Giro d´Italia šéfovi pořadatelského týmu Jaroslavu Vašíčkovi z TTV Sport Group.

„Leo mi rovněž potvrdil, že v příštím roce, pokud budeme mít zájem, přijede na náš závod i tým Sky. Při dnu volna jednal s vedením týmu a dostal povolení letos startovat za reprezentační tým Česka na letošním Czech Cycling Tour. Podle jeho slov bude tento závod pro něj jedním z vrcholů letní sezony,“ tlumočil Vašíček.

Tuto zprávu velmi pozitivně přivítal i ředitel závodu Ján Svorada. „Pro závod je to velmi dobrá reklama a poutač pro fanoušky cyklistiky. Když přijede jeden z nejlepších našich silničářů, tak je to určitě skvělá zpráva,“ řekl Svorada na adresu dvojnásobného vítěze Czech Cycling Tour.

„Jsem rád, že se Leo po jarních problémech s laděním formy takto rozjel. Již na Trentinu byl výborný a dostal se na stupně vítězů v celkové klasifikaci. Nyní po odstoupení Richie Porteho se stal lídrem stáje a je to pro něj velká výzva. Věřím že v etapách, které jsou mu terény milé, ještě něco pěkného předvede.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze