Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cyklisty čekají kilometry pravdy

22 2000
V y š k o v - Osmačtyřiceti kilometry tvrdé časovkářské pravdy nazývají pořadatelé dnešní úvodní díl společného domácího a slovenského šampionátu silničních cyklistů. Jejich přesvědčení nezmírní ani námitky, že výškový rozdíl části bývalé hlavní spojnice Brna a Olomouce činí jen šedesát metrů.

"Trať je taková, jaké se jezdívají ve světě," komentoval Břetislav Usnul, jeden z pořadatelů , členitost dvanáctikilometrového úseku mezi Vyškovem a Brodkem u Prostějova, který elitní kategorie projede čtyřikrát a jejíž profil vyvolává dojem nepravidelně vzdouvajících se mořských vln.

V republice přitom dosud bývalo zvykem jezdit spíš méně členité časovky, při nichž cyklisté nasadili tempo, které po většinu závodu udržovali bez výrazných změn.

"Kopce u Vyškova nejsou dlouhé, ale jsou časté a poměrně strmé, rozhodí rytmus jízdy. Nám to ovšem vadit nebude," uvedl Karel Vávra, trenér nejsilnější domácí stáje Wüstenrot-ZVVZ, jejíž jezdci Andrle, Konečný a Slobodník patří po odřeknutí Pavla Padrnose a obhájce titulu Jana Hrušky k největším favoritům. "Zálusk na prvenství bychom ale měli i v případě, že by Hruška s Padrnosem startovali," dodal Vávra.

Start závodu je v 15 hodin na vyškovském Masarykově náměstí, šedesát jezdců elitní kategorie začne vyjíždět na trať po kadetkách, juniorkách a ženách, jako poslední pojedou cyklisté do 23 let. Šampionát pokračuje o víkendu v okolí Luhačovic.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze