Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Cyklistovi Hruškovi chyběl asfalt a musel do závodu se „studenou nohou“

Jan Hruška | foto: Mather Activation

29 2009
Je zvyklý jezdit po silnici, po asfaltu, ale při Adrenalin Cupu se musel probíjet náročným terénem Lysé hory. Někdejší cyklistický reprezentant Jan Hruška byl na startu extrémního závodu štafet potřetí. Letos v barvách celkově druhého celku Nutrend/Salomon-run.

"Ten letošní závod byl nejtěžší," prohlásil Hruška, k jehož největším úspěchům patří dvě druhá místa na Tour of Murcia a třetí příčka v závodě Kolem Německa. "Těžké to bylo i kvůli dešti, terén pořádně klouzal, kameny byly mokré, sjezdy rychlé. Bylo to opravdu nebezpečné, místy jsme museli slézt z kola."

Oproti minulému roku pořadatelé trať změnili. I to bylo horší?
Jelo se opačně než loni a ubylo asfaltu, toho bylo minimum. Pro mě to letos bylo takřka nesjízdné. Byly to opravdové biky, což mi nevyhovuje, ale nedá se nic dělat. Pro každého je to úplně stejné. Být sucho, tak by to bylo o něco lepší.

Jenže loni jste měl hned tři defekty...
To se moc nepovedlo. Letos mi pro změnu brzy po startu kámen kopl do zadního kola, a to mi vyletělo. Ztratil jsem asi minutu. Na pořadí to však zásadní vliv nemělo. Na to, abych se držel Jardy Kulhavého, to nebylo, jel opravdu skvěle. Měl jsem spíše problém předat svůj výkon do pedálů, protože buď to hrabalo, nebo jsem se bál to pustit ze sjezdu.

Štafetu vám měli předávat paraglidisté, jenže počasí jim nedovolilo letět. Startovali jste tak na dálku. Jaké to bylo?
Nic příjemného. Je to o tom, že závodník by se měl rozjet. Pak být dvě tři minuty v klidu a pak startovat. Jenže, když pořádně nevíte, kdy na trať vyrazíte, tak je to trochu loterie. Jdete do svého úseku spíše se studenou nohou.

Jak vůbec tento závod berete?
Je to kulturně-společensko-sportovní akce. Je tady ze všeho něco, sport, zábava, zajímavé to je mediálně. A je to týmová soutěž, což je zábavnější.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze