Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Prostějovský tým měnil cyklisty. Sází na talenty i polského šampiona

Prostějovští cyklisté: (zleva) Vomáčko, Maňoušek, Zahálka, Valeš, Pszczolarski, Filip, Lichnovský, Imrek a Vrážel. | foto: SKC Prostějov

18 2014
Před startem druhé sezony ve společnosti kontinentálních týmů má SKC Tufo Prostějov smělé plány: úspěch v Evropě na silnici i dráze a výchova českých reprezentantů. Znovu dává šanci mladíkům.

Druhou sezonu ve společnosti kontinentálních týmů začínají prostějovští cyklisté. Stáj, která dává šanci především talentovaným mladíkům, má za cíl uspět na silničních závodech Giro di Lombardia, Solidarnosc či Závodě míru U23, ale i na dráhových kláních u nás a v Evropě.

"Budeme se zároveň snažit, aby se naši závodníci dostali do reprezentačních výběrů pro světové a evropské šampionáty," připomněl trenér a sportovní ředitel SKC Tufo Prostějov Michal Mráček.

Tým doznal větší obměny; z loňské sestavy zůstali Jakub Filip, Viktor Vrážel, Adam Valeš a Christopher Imrek. Kromě rakouského závodníka se v případě všech tří jmenovaných jedná stále ještě o mladé cyklisty kategorie U23, kteří by měli patřit k oporám Prostějova.

Během podzimu SKC posílil talentovaný Luděk Lichnovský, odchovanec olomouckého Mapei cyklo Kaňkovský a dlouholetý člen prostějovského SCM.

Z týmu Bauknecht-Author přišel Josef Maňoušek, který v loňském roce zvítězil v jedné z etap Tour Vysočina. "V celkové klasifikaci Českého poháru na silnici se v kategorii závodníků U23 umístil na třetím místě. I proto by měl být jedním z lídrů týmu pro silniční závody," věří předseda prostějovského oddílu Petr Šrámek.

Největší posila: polský šampion

Dalšími nováčky jsou mladý Matěj Zahálka z Experimentu 23 a Václav Vomáčko z Remerxu Kolín, který loni jako junior ovládl Český pohár na silnici. Nejzvučnější posilou týmu je Wojciech Pszczolarski. Polský reprezentant je aktuálním mistrem své země v bodovacím závodě a v roce 2012 se stal mistrem Evropy v této dráhové disciplíně. "Od Wojciecha se očekávají výsledky především na dráze, nicméně velmi nadějně se jeví i pro silniční závody," uvedl Šrámek.

Nově složený tým má za sebou kompletní zimní přípravu, výcvikové tábory v Tatrách, Beskydech, Krkonoších, Chorvatsku. „Všichni závodníci, tedy až na Vaška Vomáčka, kterého brzdily zdravotní indispozice, naplánovaný trénink zvládli.

Nálada v týmu je dobrá, s tréninkovým nasazením a plněním tréninkových plánů můžu být spokojen,“ pochvaluje si Mráček. Kromě Závodu míru U23, který se pojede v Jeseníkách (30. 5. až 1. 6.), budou mít fanoušci šanci vidět prostějovské závodníky v akci ještě na Czech Cycling Tour (17. až 20. července) nebo na tradičním dráhovém klání Velká cena Prostějova, jež se koná ve druhé polovině srpna.Najdete na iDNES.czmobilní verze