Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ve Frýdku-Místku budou závodit špičkoví cyklisté

Ve Frýdku-Místku se těší na velká cyklistická jména | foto: Jan Brychta / SvetCycklistiky.cz

11 2016
Czech Cycling Tour 2016, největší cyklistický etapový závod profesionálů v České republice, startuje ve Frýdku-Místku. Týmová časovka se rozjede ve Frýdku v Bruzovské ulici u křižovatky s ulicí Jeronýmovou v 17.00. Trasa měří 17 kilometrů a vede přes Sedliště na konec Bruzovic a zpět.

Cyklisté budou startovat ve dvouminutových intervalech. Na trati bude od 16 do 18.30 hodin zastavena veřejná doprava.

„Na startu se objeví dvacet osmičlenných týmů,“ řekl Jaroslav Vašíček z pořádající firmy TTV Sport Group. „Ozdobou závodu bude dvojice profesionálních týmů italského Lampre-Merida a amerického Cannondale Pro Cycling. Pojedou i čtyři stáje Pro Continental a chybět nebudou ani české celky Whirlpool Author, Tufo Prostějov a Klein Constantia.“

Za Lampre-Merida nastoupí Diego Ulissi, letošní vítěz etapy na Giro d’Italia, Davide Cimolai, jenž jel letos Tour de France, Sacha Modolo, celkově třetí sprinter letošního Gira, a Marko Kump, Manuele Mori, Simone Petilli, Xu Gang a Chun Kai Feng.

Zajímavostí závodu je podle Vašíčka účast Pro Continental Teamu Novo Nordisk, který tvoří pouze jezdci s diabetem. „Frýdek-Místek nabídne lidem možnost nasát jedinečnou atmosféru profesionálních závodů s účastí známých cyklistů reprezentujících elitní mezinárodní týmy,“ uvedl frýdecko-místecký primátor Michal Pobucký.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze