Závod Kolem Británie vede po časovce Boom, Štybar se propadl

Časovka - ilustrační foto | foto: AP

7 2017
Šestnáctikilometrová časovka překopala průběžné pořadí cyklistického závodu Kolem Británie. Novým lídrem se po páté etapě stal její nizozemský vítěz Lars Boom. Český jezdec Zdeněk Štybar se propadl do páté desítky.

Bývalý mistr světa v cyklokrosu porazil o šest sekund svého kolegu z týmu LottoNl-Jumbo Belgičana Victora Campenaertse, úřadujícího evropského šampiona v časovce. V celkovém pořadí před ním vede o osm sekund.

Jedenatřicetiletý Boom si dojel pro první vítězství po více než dvou letech. „Samozřejmě mě to těší, zvlášť když se podívám na všechna ta jména v první desítce,“ uvedl Boom, který za sebou nechal i čtyřnásobného mistra světa v časovce Němce Tonyho Martina či předloňského světového šampiona Bělorusa Vasila Kirijenku.

V čele průběžné klasifikace Boom vystřídal italského spurtéra Eliu Vivianiho, který ve čtvrtek na nejlepší podle očekávání nestačil a klesl na 29. příčku.

Propad zaznamenal také Zdeněk Štybar, jenž obsadil v časovce 64. místo se ztrátou 1:47 minuty na svého někdejšího cyklokrosového rivala Booma. Celkově je na 48. pozici s odstupem 1:49 minuty.

Cyklistický závod Kolem Británie

5. etapa (časovka 16 km): 1. Boom (Niz.) 19:02, 2. Campenaerts (Bel.) -6, 3. Kirijenko (Běl.) -7, 4. Küng (Švýc.) -8, 5. Van Emden (Niz.) -11, 6. Martin (Něm.) -12, ...64. Štybar (ČR) -1:47.

Průběžné pořadí: 1. Boom 17:57:25, 2. Campenaerts -8, 3. Kirijenko -9, 4. Küng -10, 5. Van Emden -13, 6. Martin -14, ...48. Štybar -1:49.