Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cyklistickou Velkou cenu Hradce ozdobí i legendy Szurkowski a Schur

Druhá etapa na Giru se rozhodovala v závěrečném spurtu | foto: AP

2 2010
Polák Ryszard Szurkowski a Němec Gustav Adolf Schur budou už ve čtvrtek hlavními hvězdami cyklistického závodu legend v Hradci Králové. Bývalí světoví borci tak společně s řadou dalších doprovodí Velkou cenu Hradce Králové.

Mezi startujícími nebudou chybět například Petr Matoušek, Antonín Bartoníček, Kamil Haťapka, Miloš Fišera, Jiří Daler či Rudolf Labus.

"Mám radost, že obě zahraniční legendy potvrdily účast. Poté co loni sklidila Velká cena značný ohlas nejen u diváků, ale i těchto bardů, jsme se snažili připravit ji znovu a ještě ve větším stylu. Všichni si to zaslouží," uvedl ředitel závodu Vladimír Vávra z pořádajícího hradeckého týmu PSK Whirlpool Author.

Závodem legend Velká cena města Hradec Králové vyvrcholí, ale hlavní klání se v centru města odehraje o dvě hodiny dřív, na startu se objeví česká cyklistická špička.

Zítřek bude cyklistice v Hradci Králové patřit téměř celý. Už od 11 hodin bude uzavřen tradiční dvanáct set metrů dlouhý okruh se startem na Ulrichově náměstí, z něhož se cyklisté vydají na Tylovo a Smetanovo nábřeží, Průmyslovou ulicí zpět do cíle na Ulrichovo náměstí.

O hodinu později se na něj vydají školáci, ve 14.30 licencovaní cyklisté - kadeti, ženy, juniorky v závodě na pětadvacet kol, v 15.30 junioři na pětatřicet okruhů, v 17 hodin kategorie elite na 65 okruhů (80 km). Závod legend začne v 19.15.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze