Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cyklista Schillinger završil německý hattrick na Varech, Čech König byl třetí

ROZHODUJÍCÍ NÁSTUP. Dvacet kilometrů od cíle závodu Praha-Karlovy Vary-Praha zaútočil český cyklista Leopold König (v čele), nakonec dojel třetí. | foto: Patrik Pátek

25 2010
Je to náš závod a já jsem ho chtěl tak vyhrát, posteskl si. Nejlepším českým cyklistou v cíli klasiky Praha-Karlovy Vary-Praha byl třetí Leopold König, potřetí v řadě se ale radoval Němec - tentokrát Andreas Schillinger z týmu NetApp. Před dvěma lety v metropoli vybojoval brambory, tentokrát triumfoval.

Schillinger v závodě navázal na triumfy Erika Baumanna a Danila Honda a završil německý hattrick. "No úžasné," drkotal zuby. U Strahovského stadionu mu v patnácti stupních na hlavu naraženou v čepici kapal déšť. "Vyhráli jsme, tým jel parádně, děkuju klukům."

Před bronzového Čecha z týmu PSK Whirlpool-Author se dostal ještě Stefan Schäfer v barvách stáje Brandeburg.

Nejlepší tři se po bitvě dlouhé 268 kilometrů vešli do dvou sekund. Rozdrobený peloton přivedl na pásku se ztrátou patnáct sekund další z českých cyklistů Jan Bárta.

"Až emoce opadnou, pak budu asi spokojený," říkal König. "Ale teď to ve mně bouří a jsem trošku zklamaný."

Dvacet kilometrů od cíle u Spartakiádního stadionu totiž ujel s pozdějším vítězem.

"Ale ten se ukázal trošku slabší," tvrdil König. "Nechci se chvástat, ale skoro celé jsem to odtáhl sám. Než přídavným motorem, byl pro mě spíš zátěží. Pokoušel jsem se mu odjet, v každém kopci, snad desetkrát, nepovedlo se to. Pokaždé se udržel. A tři kilometry od cíle mi přestal úplně střídat."

"Byl jsem už dost unavený," přiznal i německý cyklista. Přesto si vysloužil největší podíl z prémií - 100 tisíc korun.

Už na 11. kilometru cesty ke karlovarské kolonádě se utvořila dvanáctičlenná skupina uprchlíků, na 83. kilometru její náskok narostl až na 16 minut.

Silná skupina pronásledovatelů včetně profesionála Františka Raboně jim ale šanci nedala, třicet kilometrů od cíle čelo pohltila.

"Bohužel v motolském kopci, kde jsem chtěl zaútočit, jsem měl defekt předního kola," krčil rameny Raboň. Jeho mechanický vůz byl tou dobou bohužel až na konci kolony.

"Až na Strahov jsem si ztrátu sjížděl a to mě stálo moc sil," přiznal. "Snažil jsem se kvůli klukům z týmu, kteří odvedli neskutečnou práci, chtěl jsem pro ně vyhrát." Cyklista stáje Columbia dojel na 17. místě.

Jako člen reprezentačního celku s ním závod absolvoval i vicemistr světa v cross country Jaroslav Kulhavý, který byl klasifikován na 36. místě.

výsledky

Cyklistický závod Praha - Karlovy Vary - Praha (268 km): 1. Schillinger 6:52:13, 2. Schäfer (oba Něm.), 3. König (PSK Whirlpool-Author) oba stejný čas, 4. Bárta (Team NetApp), 5. Kozubek oba -15, 6. Klouček (oba PSK Whirlpool-Author) -17.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze