Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čtvrtý? To Železného otrávilo

1 2003
Paříž - Oštěpař Jan Železný a čtvrtý? To moc nejde dohromady. Jenže závod na mistrovství světa pro šampiona tří dekád dopadl přesně takhle. Jste hodně zklamaný? "Určitě, měl jsem házet dál. Tohle mě bude možná mrzet za dlouho, až někde hodím daleko a budu šestý. Tady jsem na tom mohl být lépe. Čtvrté místo nemám vůbec rád. Naposledy jsem byl čtvrtý na mistrovství Evropy juniorů. Tak jsem se vrátil do mladých let. To je pozitivní."

Na medaili by stačilo hodit 85 metrů, cítil jste šanci?
Medaile byla strašně nízko. Částečně jsem počítal, že to nemusí vyjít. Loni mi operovali záda. Vím, že tělo se musí znovu naučit fungovat.

Co vám nevyšlo?
Prostě jsem házel blbě, s takovouhle technikou nemám šanci. A taky mám problém, že když hází ostatní málo, tak já taky. Řeknu jim, ať se zlepší, třeba to pomůže. Ale hlavně musím trénovat.

V kvalifikaci jste házel oštěpem s vaším šťastným číslem 66. Měl jste ho znovu?
Házel jsem i s ním. Ale v klacku to prostě nebylo. Když člověk hází blbě, tak může mít super klacek, a je mu to na nic. I když, hodit takhle blbě osumdesátčtyři metrů, to jde. Ale není to nic platné.

Celou sezonu, jste zvažoval účast, nelitujete teď?
Vůbec ne. To je život. Možná je dobře, že se mi to tady nějak super nepovedlo. Může to být jenom lepší.

Vyhrál Rus Sergej Makarov, váš soupeř, ale i kamarád. Přejete mu to?
Když někdo měl vyhrát, tak ať je to Sergej. Čekal na to dlouho. Je to super závodník a zasloužil si to. Ale šťastný nejsem.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze