Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čtvrtý den bude nejtěžší, říká Poslední

27 2000
D o m a ž l i c e - Budíček krátce před sedmou ráno, vydatná snídaně, po ní lehká rozcvička a pak osm hodin za řídítky terénního motocyklu při jízdě doslova cestou necestou - tak bude vypadat příští týden domažlického motocyklového soutěžního jezdce Bohumila Posledního při Mezinárodní šestidenní soutěži enduro ve španělské Granadě. "Nejtěžší bývá čtvrtý den, to už tvrdili moji předchůdci. Zejména ve chvíli, kdy se některý z prvních soutěžních dnů protáhne. Zažil jsem třetí den soutěže ve stupačkách téměř deset hodin ve velmi těžkém terénu," říká Bohumil Poslední.

Devětatřicetiletý motocyklista ví, o čem hovoří. Motocyklových olympiád, jak mnozí závodníci šestidenní klání nazývají, se totiž s výjimkou jednoho ročníku zúčastňuje pravidelně od dvaaosmdesátého roku. Španělská Granada hostí motocyklové klání roku poprvé v historii.

Poslední říká, že soutěž bude náročná. "V Granadě jsem jen bivakoval při Rallye Dakar před osmi roky. Soutěž mistrovství světa se tady nikdy nekonala. Pokud se ve Španělsku jelo, tak více na severu země. Čekám tvrdou trať. Bolí od ní především ramena. Těžké soutěže už právě nemiluji. Ne že bych je nezvládl fyzicky, ale cítím přece jen větší psychické opotřebení. Náročná trať totiž vyžaduje nesmírné soustředění, protože sebemenší chyba znamená pád, a tím velkou ztrátu. Navíc nejedu jen za sebe, ale za celý český Trophy tým," říká reprezentant, který je nejzkušenějším mužem české výpravy a pravděpodobně celého několikasetčlenného startovního pole Šestidenní.

Domažlický jezdec letos absolvoval sezonu na čtyřdobém motocyklu Husaberg 250. V Granadě nastoupí se strojem stejné značky, ovšem s motorem o obsahu 501 kubíků. "Zatím jsem na nové silnější motorce neseděl. Budu ji mít připravenu až před soutěží. Před týdnem jsem se ale na podobném motocyklu svezl při klání v severočeských Zákupech a byl jsem docela spokojený," doplňuje Bohumil Poslední.

Jubilejní pětasedmdesátý ročník Mezinárodní šestidenní motocyklové soutěže začíná v pondělí slavnostním zahájením. Ostrý start je na pořadu v úterý a klání vyvrcholí závěrečným motokrosem v sobotu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze