Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Naděje Evropy na šampionátu padla, ragbisté Irska podlehli Argentině

Argentinský „Superman“ Juan Imhoff skóruje ve čtvrtfinále mistrovství světa. | foto: AP

18 2015
Naděje Evropy padla a ze světového šampionátu ragbistů se stává mistrovství jižní polokoule. Ragbisté Irska ve čtvrtfinále podlehli Argentině 20:43 a následovali z kola ven Wales a Francii, které nestačily na Jižní Afriku a Nový Zéland. Posledním čtvrtfinalistou je Austrálie, která trestným kopem v poslední minutě porazilo Skotsko 35:34.

Irové ještě nikdy nepřekročili práh čtvrtfinále a ani letos se jim to nepodařilo.

Zdecimovaní zraněními a tresty klíčových hráčů sice na začátku druhé půle snížili na rozdíl tří bodů 20:23 (pak Madigan dokonce mohl vyrovnat, ale z trestného kopu minul), ale víc nedokázali.

Irsko - Argentina 20:43 (10:20)

Fotogalerie

Mistři kontinentu z posledních dvou let se však museli obejít bez zraněného kapitána O ́Connella, dalšího stěžejního rojníka O ́Mahonyho, potrestaného rváčka O ́Briena, muže zápasu z posledního duelu ve skupině s Francií, i nakonec útokové spojky Sextona, jehož do hry nepustila zraněná třísla. A to proti rtuťovitým Argentincům byly příliš citelné ztráty.

Vítězům vyšel začátek utkání, během pár minut položili dvě pětky, po trestném kopu náskok vyrostl na 17:0, pak na 20:3. Až pak se Irové dostali ke slovu, položili pětku a vrátili se do zápasu. Poločas o deset bodů byl vzhledem k úvodu utkání pro ně nadějný.

Nadějný pro Iry byl i start do druhé půle, pětka, trestný kop a stav 20:23. Jenže dvacet minut před koncem Madigan, zástupce Sextona na útokové spojce, další trestný kop nedal. Vzápětí Sánchez zvýšil na 26:20 pro Argentinu, chvíli poté pětka Tuculeta a konverze Sáncheze na 33:20. To Iry zlomilo.

Irsko - Argentina 20:43 (10:20)

Body Irska
Pětky:
Luke Fitzgerald (26. minuta), Jordi Murphy (44.)
Konverze (kop po pětce za 2 body): Ian Madigan (27., 45.)
Trestné kopy (za 3 body): Ian Madigan (20., 53.)

Body Argentiny
pětky:
Matias Moroni (3.), Juan Imhoff (10., 73.), Joaquin Tuculet (69.)
Konverze: Federico Nicolas Sanchez (5., 10., 70., 74.)
Trestné kopy: Federico Nicolas Sanchez (13., 22., 51., 64., 77.)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze