Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Contador poskakoval přes kočičí hlavy. Nacvičoval jízdu ke žlutému dresu

Alberto Contador | foto: Profimedia.cz

29 2010
S Armstrongem mnoho společného nemají, ale v tomto se shodnou: Tour de France ve třetí etapě nevyhrajete. Ale můžete ji tam prohrát. Proto španělský cyklista Alberto Contador vyrazil do Belgie cvičit jízdu na kostkách, kudy v červenci pojede ke žlutému dresu.

Jak nebezpečné dokážou etapy po kostkách pro favority být, se už v minulosti Tour ukázalo několikrát.

Jenže Contador strach nemá. "Jen respekt. Bude tam velká tlačenice," tuší. "Půjde o důležitou etapu, ale nejsem jí posedlý," řekl pro server velonation.com.

Třetí etapa mezi belgickým Wanze a Arenberg Porte du Hainaut využije sedm pasáží ze slavného závodu Paříž-Roubaix, celých 13,2 kilometru budou cyklisté poskakovat přes kočičí hlavy.

"Tam může skončit cesta k úspěchu," ví španělský El Pistolero.

Na prohlídkovou vyjížďku si dvojnásobný vítěz Staré dámy vyžádal pomoc Belgičana Petera Van Petegema, tedy vítěze Roubaix i závodu Okolo Flander, obou klasik známých právě pro drncavé pasáže.

Contador si vyslechl spoustu rad: musíš snížit otáčky, silová jízda tě přenese přes kostky, už ví, jaké kolo zvolit, kolik atmosfér nafoukat do galusek, kudy na kostky najet, jak se držet řídítek.

"Prohlídka s tak velkým šampionem je obrovská výhoda," pochvaloval si obhájce žlutého dresu. "Dal mi spoustu cenných rad, za dva dny s ním jsem se o kostkách naučil víc, než za celý svůj život. Odjíždím s pocitem bezpečí. Složitější to bude, pokud zaprší."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze