Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Co dal skotský národ světu? Golf

Skotsko - domov golfu. | foto: Fairmont

2 2010
Skotsko je skutečným domovem golfu. Tato hra se ve Skotsku zrodila, vzkvétala na skotské půdě a nadále se vyvíjí a rozvíjí jako jeden z nejcennějších statků skotského národa. Když přeskočíme šest století a ocitneme se v současnosti, zjistíme, že i dnes tato hra a její tradice stále vzkvétá.
Komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Skotsku se "domov golfu" neříká jen tak pro nic za nic - je to totiž země, která dala světu královskou a starobylou hru před více než 600 lety a v širokém povědomí golfistů neexistuje lepší místo pro golfové zážitky.

Z historie víme, že golf vyrostl na pobřeží východního Lothianu, ve městech oblasti Fife a na jihozápadním pobřeží v okolí oblasti Prestwick. Najdete zde klubovny vyzdobené obrázky a vzpomínkami na Toma Morrise a Jamese Braida, na muže, kteří pomohli prvotnímu rozmachu popularity této hry.

Skotsko - domov golfu.

Skotsko je známé díky svým hřištím typu links. Dějiště Open Championship, jako je Royal Troon, the Old Course, St. Andrews, Murfield, Carnoustie a Turnberry lákají golfisty z celého světa. Jsou jim neustálou inspirací a často i otrlé profesionály přivádějí v úžas.

Golf ve Skotsku je mimořádný právě tím, že je dostupný každému. I vy můžete hrát zpoza greenu na jamce "Road Hole", pokusit se o slávu na neobyčejně lákavé jamce "Postage Stamp" hřiště Troon nebo se pokusit o par na "Hoganově uličce" na Carnoustie.

Skotsko - domov golfu.

Přestože všichni touží zahrát si na skotských linksových hřištích, ve Skotsku je spousta skrytých pokladů, které stojí za více než pouhou zmínku. Skotsko je velmi rozmanité a výběr z nabízených hřišť je nepřekonatelný.

Výběr hřišť je nepřekonatelný

Mezi špičkové kluby ve vnitrozemí patří Gleneagles - se třemi hřišti: King's, Queen's nad PGA Centenary Course, kde se bude odehrávat Ryder Cup v roce 2014 - dále je to Blairgowrie, kde Greg Norman získal svůj vůbec první titul European Tour; Dalmahoy, bývalé dějiště poháru Solheim Cup a klub Macdonald Cardrona.

"Velkolepé" je to nejčastější slovo, které slyšíte od návštěvníků Skotska, zatímco místní obyvatelé rádi vypomohou přátelskou radou ohledně nejlepšího hřiště. Vskutku, výběr hřišť a velikost a šířka země jsou nepřekonatelné. Od oceňovaných pobřežních klubů až po vnitrozemské krásky, od slavných dějišť Open až po malé poklady. Každý golfista, který navštíví Skotsko, má záruku perfektní dovolené.

Tak na co ještě čekáte? Nikdy nebyl lepší čas na objevování "domova golfu"´. Více informací o golfu ve Velké Británii naleznete na www.visitbritain.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze