Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Citroën si vychovává Loebova nástupce, má jím být mladý Ogier

Sebastien Ogier na Švédské rallye zazářil. | foto: AP

16 2010
Výsledky Švédské rallye? Žádná revoluce se nekonala. O vítězství si to rozdali Sebastien Loeb a Mikko Hirvonen. Na dalších místech byli Jari-Matti Latvala a Dani Sordo. V boji o první pětku se ještě počítalo s Marcusem Grönholmem nebo bratry Solbergovými. Chyba. Páté místo po skvělém výkonu obsadil francouzský jezdec Sebastien Ogier.

Juniorský mistr světa z roku 2008 překvapil všechny. "Z výsledku mám samozřejmě radost, nečekal jsem, že bych mohl být takhle rychlý," řekl Ogier.

V juniorském týmu Citroën jede druhou sezonu. A francouszský tým si v něm vychovává druhého Loeba. Jejich cesty jsou hodně podobné. Nikdo mu neříká jinak než Seb 2.

"Nepřemýšlím o tom, že jsem Sebastienův nástupce. Jsem rád, že mi dal Citroën šanci. A že mohu znovu jet celou sezonu s cé - čtyřkou," uvedl mladý Francouz.

Výborně si vedl už v Monte Carlu, kde ho z boje i vítězství s Hirvonenem vyřadil výlet mimo trať. V závěru rallye musel stejně odstoupit kvůli poruše alternátoru. Ve Švédsku však svoji rychlost potvrdil. I když se jednalo o zcela jiný charakter soutěže.

Jaké to je porazit na rychlých zasněžených cestách mistry světa Grönholma se Solbergem? "Samozřejmě je to krásný pocit. Nechtěli jsme hlavně dělat chyby a dokončit soutěž. Je vidět, že jsme oproti minulé sezoně zrychlili, ovšem stále nás čeká ještě hodně tvrdá práce," prohlásil Ogier.

Už v loňském roce dokázal celkem vyhrát třináct rychlostních zkoušek a v konečném pořadí šampionátu se umístil na osmém místě. Letos se chce samozřejmě posunout výše.

"V dalších závodech musíme pracovat podobně jako ve Švédsku. Nějaké speciální cíle pro celou sezonu ale nemáme. V každé rallye chceme skončit co nejlépe. Je třeba stále získávat zkušenosti, vždyť jedu teprve třetí sezonu," řekl.

Ogiera od začátku jeho působení v mistrovství světa podporuje Francouzská automobilová federace. Zřejmě dobře odhadla jeho talent. "Bez její pomoci by to určitě nešlo," říká Ogier.

Další závody ukážou, jestli potvrdí výkon ze Švédska. U Citroënu má ke svému růstu ideální podmínky. Skvělé auto a k tomu v týmu sedminásobného mistra světa, od kterého se může učit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze