Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čistý dres na antuce neexistuje, zlobí se trenér zlínských volejbalistů

Zlínský trenér Roman Macek při time-outu | foto: Ladislav Němec, MAFRA

25 2010
Nejen neúspěch v semifinálových zápasech antukových turnajů v Kojetíně a Bojkovicích neuspokojil trenéra zlínských volejbalistů Romana Macka. Hlavou nepřestal kroutit ani v šatně, když si začal prohlížet své svěřence.

"Nejen, že kůže hráčů téměř nebyla odřená, ale pokud navíc hráč po turnaji nemá dres špinavý ani od antuky, protože si maximálně utírá čelo, je v jeho hře obrovská rezerva," podivuje se Macek.

Připouští, že volejbal na povrchu z rozdrcených cihel a střešních tašek není úplně příjemný. "Není to milosrdný sport. Většina mladých padat na antuce neumí, a to pak každý pád hodně bolí.

Je potřeba hodně bojovnosti a u mých hráčů mi chybělo větší sebeobětování," všiml si trenér týmu Fatra EkoSolar Zlín.  "Je pravda, že ze hry na antuce se závěry nedají dělat. Ale je patrné, že někteří hráči nepřišli do přípravy stoprocentně připravení.
Volejbalová pauza u nich byla až příliš dlouhá a do své formy se budou dostávat mnohem déle. Chyb v základních herních činnostech bylo enormní množství."

Zároveň však zlínský kouč a manažer neplánuje za dosavadní výkony svým hráčům nějak výrazně vyčinit. "Já bičem nepráskám. Oni sami na sobě musí pracovat a pochopit, že se zatím ani zdaleka neblížíme tomu, kde chceme být," zdůrazňuje Macek.

Na antukových turnajích loňský čtvrtfinalista extraligy nenastupoval v nejsilnější sestavě a zcela chyběl slovenský reprezentant Dominik Mračko. Naopak jeho dvacetiletý krajan Luboš Kostoláni, kterého Zlín získal z Nitry, v zápasech nescházel.

"Jeví se, že zvlášť v útočné činnosti a na servisu bude velkou posilou," domnívá se trenér Roman Macek.

Ačkoliv do nového extraligového ročníku vstoupí Zlín až 7. října, pustili se volejbalisté už tento týden do přípravy v hale. "Na úvod nás tento víkend tradičně čeká turnaj ve Starém Městě.

Pak už se budeme čtrnáct dní připravovat i s Mračkem a první kontrolou bude pro tým silně obsazený turnaj v Českých Budějovicích," doplnil zlínský kouč.Najdete na iDNES.czmobilní verze