Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cipollinimu vyšel útok na prvenství

17 2000
M a t e r a - Italský spurtér Mario Cipollini vyhrál čtvrtou etapu cyklistického Giro d'Italia a vynahradil si předchozí neúspěch. V úterý o prvenství přišel kvůli blokování Jána Svorady, který byl po jeho diskvalifikaci vyhlášen vítězem. Žlutý trikotu vedoucího jezdce si pohlídal jedenáctým místem v cíli domácí Cristian Moreni. Český závodník Jan Hruška si v průběžném pořadí polepšil o jedno místo na šestou pozici.
V závěru dnešní 235 kilometrů dlouhé trasy Cipollini nenechal nic náhodě a rozhodl se pro dlouhý spurt. Mohutným finišem porazil Rusa Dmitrije Konyševa i svého krajana Silvia Martinella a vybojoval třicáté etapový vavřín na Giru. "Dnešní vítězství je nejlepší odpovědí na to, co se včera stalo," řekl Cipollini. Se 30 etapovými výhrami v historii závodu se dělí o třetí místo s krajanem Costantem Girardengem.

Po neúspěšných pokusech několika jezdců o únik během etapy se 25 kilometrů před cílem vydal k sólu Švýcar Daniel Schnider, ale jeho útok zmařila kolize s motocyklem pořadatelů. Z nepříjemného pádu jezdec vyvázl pouze s pohmožděninami. "Vůbec jsem nevěděl, co se stalo. Najednou jsem byl na zemi," uvedl Schnider.
Ve čtvrtek se jede pátá etapa dlouhá 232 kilometrů z Matery
do Peschici.

4. etapa (235 km):
1. Cipollini (It.) 6:16:58 h., 2. Konyšev (Rus.), 3. Martinello (It.), 4. Perdiguero, 5. Gutierrez (oba Šp.), 6. Ongorato, 7. Rebellin (oba It.), 8. Marin (Kol.), 9. Braikia (Dán.), 10. Ledanois (Fr.) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí:
1. Moreni (It.) 20:09:17, 2. Tosatto (It.) -1, 3. Gutierrez - 11, 4. Cipollini -14, 5. Noé -22, 6. Hruška, 7. Savoldelli (It.), 8. Buenahora (Kol.) všichni -28, 9. Rubiera (Šp.) -34, 10. Gualdi (It.) -35.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze