Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čím je výjimečný? Vitalitou, hněvem

18 2000
P r a h a - Pavel Nedvěd je nejlepší v zemi.
Pavel Nedvěd je nejlepší v zemi. Ale čím je oproti jiným výjimečný hráč?

Josef Masopust, nejlepší fotbalista Evropy roku 1962: Svou bojovností a vitalitou. Obdivuju jeho zaujetí pro fotbal. V úžasně dynamickém pohybu umí prudce vystřelit. Nedvěd patří do kategorie hráčů jako Zidane a Figo, kteří vzorně pracují v poli a ještě dávají góly.

Milan Luhový, internacionál: Už pátý rok zvládá obrovský tlak, který přináší fotbal v Itálii. Tisíce fanoušků, jedovatá média a tvrdé tréninky. To je skutečný profesionalismus. Stačí se podívat na Bergra. Fotbalovými kvalitami je asi výš než Nedvěd, ale hraje nevyrovnaně, z míry ho vyvede kritika a kdejaká hloupost. Nebo Skuhravý. Mohl dosáhnout toho, co Nedvěd, kdyby to měl v hlavě srovnané.

Karol Dobiaš, internacionál: Čím výjimečný? Umí kopat oběma nohama. Když jsem ho vedl ve Spartě, byl strašně cholerický a pořád ukřivděný. Itálie ho vychovala, bez ní by byl průměrný hráč. Podobně jako Koller. Ten kdysi přišel do Sparty s nadváhou a nemotornými pohyby. V Belgii místo knedlíků a piva jí těstoviny a pít víno, trenéři si s ním dali práci a teď je světovým hráčem.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze